Tajfun dobil zadnjo redno tekmo v Rogaški; znani termini četrtfinala končnice

rogaska tajfun maj 2016V tekmi zadnjega kola košarkarske lige za prvaka sta se srečali obe ekipi z območja. Od prve minute naprej so bili v prednosti tajfunovci, ki so Slatinčanom tako tudi “določili” končno 5. mesto po tem delu tekmovanja.

Domači trener Damjan Novaković je že v 5. minuti porabil drugo minuto odmora, saj so Šentjurčani povedli z 2:12. Gostujočega naleta s tem niso uspeli zaustaviti, varovanci Dejana Mihevca pa so v 14. vodili že z 10:33. Od takrat zaradi poškodbe kolena v igro ni več stopil slatinski Američan Remekun. Na polčas sta ekipi odšli z razliko 16 točk.

Rogaška se je v 24. minuti približala na 12 točk, vendar niso mogli bližje. Tajfun je po pol ure vodil za 21 točk. Slatinčani so v zadnjem desetminutju zaostanek za znižali za en koš.

Rogaška : Tajfun 64:83 (10:22, 16:20, 19:24, 19:17)

Boban 11, Fon in Primorac 10, …; Pajić in Parks 14, Čebular 13, Parker 12, Bratož in Ponjavić 10, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Tekmo smo odigrali izjemno slabo in zasluženo visoko izgubili. Sedaj kar je, je. Počakati moramo na izide ostalih tekem ter se čim bolje pripraviti na četrtfinale Lige Nova KBM. Zagotovo pa bomo morali v končnici odigrati povsem drugače.”

Dejan Mihevc, trener Tajfuna: “Čestitke fantom za prikazano igro in zmago. Naša ekipa je bila od prve minute čvrsta, sproščena in dobro tekla v protinapade. Mislim, da smo zasluženo zmagali.”

Ostali tekmi

U. Olimpija : Krka 71:82

Zlatorog : Helios S. 95:85

Končni vrstni red lige za prvaka: 1. Krka, 2. Zlatorog, 3. Helios Suns, 4. Union Olimpija, 5. Rogaška, 6. Tajfun