Rogatčani uspešni pri zadnjih, Šmarčani izpustili vodstvo pri vodilnih; Slatinčani remizirali s tretjimi

podvinci mons claudius maj 2016Nogometaši iz Rogatca so v tekmi 24. kola 3. slovenske nogometne lige – sever iz gostovanja pri zadnjeuvrščeni ekipi prinesli tri točke. V zadnjem času je v izredni formi Slonokoščenec Simon Koffi Yao, ki je v razmiku nekaj minut v drugem polčasu dosegel oba zadetka na srečanju.

Šmarčani so bili pri prvouvrščenih Brežičanih na pragu presenečenja, saj so v 82. minuti preko Urbana Jančiča povedli. Gostitelji so se uspeli rešiti in ne samo izenačiti, ampak v sodnikovem podaljšku doseči tudi zmagoviti zadetek.

Podvinci Betonarna Kuhar : Mons Claudius 0:2 (0:0)
0:1 – Simon Koffi Yao 73.’, 0:2 – Simon Koffi Yao 80.’
Brežice 1919 : Šmarje pri Jelšah 3:2 (1:1)
1:1 – Mak  Karabegović 37′, 1:2 – Urban Jančič 82′

Radlje : Maribor B 0:6 (0:2)
AjDAS Lenart : S. Rojko Dobrovce 6:1 (2:1)

14. Podvinci Betonarna Kuhar 24 3 1 20 18:74 10

V torek, 17. maja, bodo Šmarčani odigrali zaostalo srečanje pri Dravograjčanih. V soboto, 21. maja, bo ob 14. uri v Rogatcu tekma z Lenartčani. Istega dne bo ob 17.30 v Šmarju srečanje z Ravenčani.

§ § §

V Medobčinski članski ligi Golgeter so se morali Slatinčani v tekmi s tretjeuvrščenimi Žalčani, kljub vodstvu, zadovoljiti s točko. Zaradi zmage Šoštanjčanov so sedaj na lestvici drugi.

NK Rogaška : NK Žalec 1:1 (1:0)
1:0 – Alen Neskić 41.’
NK Vojnik : KNK Odred Kozje 0:4 (0:2)
0:1 – Renato Matić 5.’, 0:2 – Sandi Štus 26′, 0:3 – Tomaž Vah 66.’, 0:4 – Tomaž Vah 90.’

Z – zmaga N – neodločeno P – poraz  ŠT – Število tekem   – Število točk

V torek, 17. maja, bo ob 17.30 lokalni obračun KNK Odred Kozje : NK Rogaška. V petek, 20. maja, bo ob 17.00 v Šentjurju tekma z Vojničani.