Rogaška ligo za prvaka začela prepričljivo (video); Tajfun se bo moral še uigrati; termalci na parket v torek

rogaska helios 2016

Končno se je začel tisti del državnega košarkarskega prvenstva, kjer sodelujejo vse najboljše slovenske ekpe, t.i. liga za prvaka, kjer gre za 10 kol, ko se ekipe pred izločilnimi boji razvrščajo, zmagovalec, pa bi lahko pod določenimi pogoji računal na nastop v ligi ABA.

Rogaška je na domačem prizorišču prepričljivo ugnala domžalski Helios, ki je sicer nastopil oslabljen. Gostje so povedli z 2:6 in 9:14. Sledila je domača serija 16:2, od takrat pa je slatinska prednost praktično vseskozi rahlo naraščala.

V nepopolni zasedbi so v Novem mestu nastopili tudi Šentjurčani, saj ni igral Ponjavić, izkazal pa se je novi Američan Parks. V 29. minuti je bilo 51:50, v zadnji četrtini pa je prevladala Krka.

ROGAŠKA : HELIOS SUNS 75:59 (19:16, 20:12, 18:14, 18:17)

Mijović 19 (7 skokov), Ferme 16, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Prvo zmago v Ligi za prvaka smo dosegli po zaslugi dobre obrambe ter na ta način upravičili vlogo favorita. Videlo se je, da naša Američana nista v najboljši pripravljenosti, a so drugi to znali nadomestiti. Vsi smo zelo veseli te zmage. Čestitke igralcem in zahvala zvesti, številni publiki.”

KRKA : TAJFUN 83:68 (26:18, 17:19, 14:13, 26:18)
Lapornik 12, … ; Clark 16, Parks 12, Parker 10, …

Dejan Mihevc, trener Tajfuna: “Čestitke Krki za zmago, bila je boljša. Mi glede na spremembe v ekipi potrebujemo nekaj časa, da se uigramo.”