Tajfunovci se poslavljajo od lige ABA

mzt tajfun 2016V predzadnjem kolu lige ABA bi si lahko košarkarji Tajfuna teoretično še omogočili možnost za obstanek v tem tekmovanju.

Na tekmi v novi športni dvorani v skopski občini Aerodrom so gostitelji povedli z 10:3, Tajfun pa je ob koncu prve četrtine vodil za točko. V 14. minuti je šentjurska prednost znašala že 10 točk (23:33), žal pa sta sledili dve izgubljeni žogi. Vseeno so gostje še naprej pretili in pred koncem polčasa dvakrat povedli z ducat točk prednosti.

Po glavnem odmoru je sledila običajna “kriza” in v 24. minuti sta bili ekipi poravnani in z ramo ob rami ostali do konca tretje četrtine.

V zadnjem kvartalu so gostitelji prednost povečali na pol ducata točk, šentjurski igralci pa so tekmovali, kdo bo zapravil lepšo priložnost.

KK MZT Skopje Aerodrom : Tajfun 77:70 (21 : 22, 18 : 25, 22 : 12, 16 : 11)

Clark je tekmo končal s 16 točkami, Parker s 14, Čebular pa z 11.

V ponedeljek, 7. marca, bo ob 18.00 zadnja ABA tekma, in sicer z Igokeo. Odigrana bo v športni dvorani OŠ Hruševec Šentjur.