Tajfun letos ostaja brez zmage; Podčetrtani vnovič poraženi; Jelša do administrativnih točk

kosarka_zogaV ligi ABA je ekipa Mega Leks med tistimi štirimi, ki po kvaliteti izstopajo. To se je pokazalo tudi ob gostovanju Tajfuna.

V Sremski Mitrovici so gostitelji sicer povedli z 8:0, a to ni nič novega za Tajfun, saj je sledila minuta odmora in boljša predstava. Vseeno so varovanci Dejana Milojevićaže v 1. četrtini povedli z dvoštevilčno prednostjo.

Gostje so v začetku druge četrtine s consko postavitvijo zaustavili nalet “pink panterjev” in v 13. minuti izenačili na 25. Ekipi sta bili približno pet minut skupaj, potem pa so se domači znova oddaljili.

V 22. minuti je razlika znašala 12 točk. Po minuti odmora smo znova videli boljšo igro Šentjurčanov, ki so v 26. minuti zaostajali le še 3 točke. Do konca 3. četrtine je domačim uspel niz 16:1.

V zadnji četrtini je razlika le še narasla …

Mega Leks : Tajfun 92:70

Največ točk za Tajfun je prispeval Sandi Čebular, in sicer 16.

Dejan Mihevc, trener Tajfuna: “Mega Leksu čestitam za zasluženo zmago. Nasprotna ekipa že vso sezono igra konstantno dobro in jim želim veliko športne sreče v nadaljevanju. Mi smo tekmo začeli slabo, a vendar uspeli vzpostaviti naš ritem. Borili smo se vso tekmo, ampak je bil občutek, kot da igramo proti vetru. Dvakrat smo domačine ulovili, na koncu pa nam to ni več uspelo.”

Aleksandar Ponjavić, igrač Tajfuna: “Tekmo smo slabo odprli, vendar se vseeno uspeli kmalu vzpostaviti kot enakovreden nasprotnik. To naj me uspelo tudi na sredi tretje četrtine, ko so se domači znova odlepili. Vedeli smo, da so agresivna ekipa, ki ji veliko pomeni napadalni skok, kar jim je uspelo tudi tokrat.”

Naslednja tekma bo v nedeljo, 24. 1., ko bo v Zagrebu ob 21.00 tekma s Cedevito.

§ § §

V Ligi Telemach so zaradi neparnega števila ekip Slatinčani ta vikend bili prosti. V 2. SKL so se Podčetrtani po porazu s Celjani odpravili še na en regijski derbi v Slovenske Konjice. Na koncu so doživeli nov poraz, a še vedno ostajajo na vrhu lestvice, ki pa si ga sedaj delijo štiri ekipe. Naslednjo soboto je na vrsti težko gostovanje v Sežani.

KONJICE : TERME OLIMIA PODČETRTEK 71:66 (19:16, 17:11, 18:15, 17:14)

§ § §

V 4. SKL – vzhod šmarska Jelša ni imela tekme, a je kljub vsemu zabeležila zmago, saj so njihovi koroški nasprotniki že pred časom (znova) izstopili iz tekmovanja. Naslednji teden Jelša gostuje v Ivančni Gorici.

Jelša Šmarje : Koroška Prevalje 20:0

Vrani Vransko : Vojnik 87:73
Ivančna Gorica : Brežice 55:51
Potočje Blanca : Ježica 66:68
Parklji mladi : Zagorje 66:91