Tajfun po Igokei v gosteh ugnal tudi Sutjesko; Podčetrtani boljši od Mariborčanov; Jelša visoko poražena

sutjeska tajfun 2015

V prvi tekmi druge polovice tekmovanja v ligi ABA so igralci Tajfuna gostovali pri sonovincih v črnogorskem Nikšiću. Šentjurčani so po uvodnem zadetku Sutjeske svojo sinočnjo namero pokazali s serijo 0:13, prvo četrtino pa so dobili s 16:21. Do polčasa je obramba Tajfuna prejela le še 5 , prednost pa je narasla za 8 točk.

V tretji od četrtin je prednost gostov večkrat znašala 17 točk, nazadnje v 27. minuti. Takrat so se prebudili gostitelji in se do konca 30. minute približali na 42:47. Vseeno do preobrata ni prišlo, saj so tajfunovci v zadnji periodi vzdrževali prednost in se veselili drugega uspeha v gosteh.

Tudi tokrat na igrišče ni stopil Ceola Clark III. Sandi Čebular je prispeval 16 točk, Domen Bratož (10 skokov) in Tomaž Bolčina pa sta jih dodala 11.

Izjavi
Dejan Mihevc, trener Tajfuna: “Vsi vemo, da so gostovanja v Nikšiću zahtevna, zato gredo igralcem ob zmagi še posebne čestitke. Odigrali smo po dogovoru, zapirali raketo in nadzirali skok. V zadnjih šestih tekmah je za nas to že peta zmaga, kar nam in meni veliko pomenil. S Sutjesko se bo do konca sezone gotovo še kdo opekel.”
Dragiša Drobnjak, kapetan Tajfuna: “Od raznih strokovnjakov doma smo poslušali, da nismo nevemkakšna ekipa in da nam služi sreča. Z dvema gostujočima zmagama smo sedaj dokazali, da to ne drži. Še vedno imamo prostor, da rastemo kot moštvo in upam, da bomo v tem slogu nadaljevali.”

V soboto, 19. 12. 2015, bo v Celju ob 19.00 domače srečanje s Cibono.

§ § §

Ta konec tedna Rogaška v Ligi Telemach ni imela tekme, kajti eden od Škofjeločanov je sodeloval v reprezentanci košarke 3 na 3. Preložena domača tekma z LTH Castingsom bo na vrsti v sredo, 23. 12. 2015 ob 20.00.

V sredo, 16. 12. 2015 bo ob 20.00 na sporedu tekma Hopsi : Rogaška.

§ § §

2. SKL

TERME OLIMIA PODČETRTEK : AKK BRANIK MARIBOR 85:68 (17:20, 24:14, 26:10, 18:24); Štruc 23, Remus in Žvan 13, Cerkovnik 10, …

9

V soboto, 19. decembra, bodo Podčetrtani gostovali pri Parkljih.

§ § §

4. SKL – vzhod

Zagorje : Jelša Šmarje 100:66 (27:15, 20:17, 22:20, 31:14) ; Gobec 26, Cmerešek 12, Polajžar 10, …

Brežice : Ježica 42:60
Potočje Blanca : Vrani Vransko 101:84
Ivančna Gorica : Vojnik 70:62
Parklji mladi : Koroška Prevalje 106:74