Tajfun brezkrven s Cibono; Rebec zapustil Rogaško; Podčetrtani sami na vrhu; Jelša ugnala Vrane

tajfun cibona 2015

Tekma z dvakratnimi evropskimi prvaki ni povsem napolnila tribun Golovca, prav tako pa tudi Tajfunovi košarkarji niso bili v najboljši dnevni formi.

Začetek je bil sicer bolj optimističen, saj so šentjurski košarkarji povedli s 4:0. Zelo navdahnjeni gostje so kmalu pokazali po kaj so prišli in že v prvi četrtini vodili z 9 točkami prednosti. V drugi četrtini je prednost zagrebške vrste, ki je imela tudi močno podporo na tribunah, večkrat znašala 11 točk, a so se gostitelji ob koncu polčasa z bliskovito akcijo na Ponjavića približali na 34:39.

V 23. minuti je Tajfun preko Čebularja znižal na 37:39 in izgubljeni žogi gostov imel priložnost, da bi povsem ujel hrvaško vrsto. Po 39:42 se je šentjurski ekipi zaustavilo, gostje pa so dosegli 13 zaporednih točk. Še slabše je bilo v zadnji četrtini, ko so domači prvi in zadnji koš iz igre dosegli v 40. minuti. Edini z dvoštevilčnim izkupičkom pri Tajfunu je bil Sandi Čebular s 17 točkami.

Izjavi

Dejan Mihevc, trener Tajfuna: “Na začetku drugega polčasa smo ujeli Cibono, a žal slabo reagirali. Nadaljevanje je bilo neprepoznavno. Nikakor nismo mogli odgovoriti na njihovo fizično premoč pod obročema. Zmaga Cibone je zaslužena, saj so bili boljši v vseh karakteristikah. V Novem mestu moramo pokazati naš pravi obraz.”

Tomaž Bolčina, igralec Tajfuna: “Cibona je nocoj zasluženo zmagala. Mi smo bili v krču iz katerega se nismo mogli izviti, kljub temu, da smo se gostom v drugem delu približali. Met nam nikakor ni stekel, prav tako so nas nadigrali pod košema. To tekmo moramo čimprej pozabiti in se osredotočiti na slovenski derbi s Krko.”

V torek, 22. 12. 2015, je ob 21.00 v Novem mestu na sporedu tekma s Krko.

§ § §

Pri državnih podprvakih v Rogaški Slatini so bili ta konec prosti, vendar bodo sezono nadaljevali brez prvega organizatorja igre in najboljšega strelca Matica Rebca, ki se seli h Krki. To mu je omogočala klavzula v pogodbi, Slatinčani pa bodo verjetno težko našli nadomestilo za igralca okrog katerega so gradili moštvo za aktualno sezono. Rebec je na sedmih tekmah Lige Telemach v povprečju dosegal 15,4 točke, 9 podaj ter 3 pridobljene žoge.

V sredo, 23. decembra, bo v Ratanski vasi ob 20.00 zadnje letošnje prvenstveno srečanje, in sicer s škofjeloško vrsto.

§ § §

2. SKL

PARKLJI : TERME OLIMIA PODČETRTEK 58:68 (21:12, 18:19, 9:17, 10:20)

10

Naslednja ligaška tekma termalce čaka po novem letu, ko se bodo 9. januarja pomerili z ECE Celje. Še pred tem bo 5. janurja pokalna tekma z Lastovko.

§ § §

4. SKL – vzhod

Jelša Šmarje : Vrani Vransko 79:70 (20:13, 17:20, 19:16, 23:21); Gobec 22, Napast in Petrović 15, …
Zagorje 78:88 Brežice
Parklji mladi 68:77 Vojnik
Ivančna Gorica 60:52 Ježica