Tajfunu uspel povratek, a to ni bilo dovolj za zmago; Rogaška boljša od Cibone; zmagi tudi za termalce in jelševce

tajfun mega leks 2015

V tekmi 7. kola lige ABA so košarkarji Tajfuna naleteli na mlado moštvo Mega Leksa, ki ga krasi odlična in disciplinirana obramba, kar so varovanci Dejana Milojevića dokazali že na začetku. Domače so uspešno onemogočali in tajfunovci so v 1./4 dosegli le 7 točk. Gostje so v 12. minuti povedli s7:20, a so se pri tem domači vendarle nekoliko prebudili, prišli na 5 točk zaostanka, a so vztrajni gostje polčasu dobili z naskokom 10 točk.

V 21. in 22. minuti je Mega Leks povedel za najvišjih 15 točk. V trenutkih, ko tega marsikdo ni več pričakoval so se domači znebili krča in naredili seijo 18:4 ter pred koncem 3./4 gostom prišli povsem blizu (43:44).

V 32. minuti je dvorana eksplodirala od navdušenja, sa je šentjurska vrsta prvič povedla, v 33. minuti pa je prednost gostiteljev znašala 4 točke. Gostje se niso predali in z mini serijo 0:5 takoj prešli v vodstvo, a so potem dva zaporedna koša zadeli tudi tajfunovci.

Ob vstopu v dvominutno končnico je na semaforju pisalo 60:60. Domači niso izkoristili svojih priložnosti, končni izid pa je postavil Danilo Nikolić, ki je malo prej z blokado nad Parkerjem naredil verjetno ključno potezo srečanja.

Pri Tajfunu sta bila dvoštevilčna Sandi Čebular z 20 točkami in Domen Bratož z 11. Pri gostih je Nikola Janković zbral 23 točk in 10 skokov, večinoma v prvem polčasu.

V sredo, 28. 10., bo v Golovcu ob 19. uri prva tekma v okviru pokala FIBA Europe z ekipo čeških prvakov ČEZ Nymburk.

Izjave

Dejan Mihevc, trener Tajfuna: “Predvsem v drugem polčasu fantom nimam kaj zameriti. Po zaostanku 15 točk smo se uspeli vrniti v tekmo in celo povedli. Imeli smo priložnost, da bi naredili večjo razliko, a nam to žal ni uspelo. Gostje so na koncu zasluženo zmagali.”

Domen Bratož, igralec Tajfuna: “Kljub dobrem drugem polčasu ne moremo spregledati prvega. Videlo se je, da smo bili v krču. V drugem polčasu smo za povratek porabili veliko energije. Na koncu je zmanjkalo zbranosti, tako da je Mega Leks zasluženo zmagal.”

§ § §

Slatinčani so v 2. kolu Lige Telemach prosti, med tednom pa so odigrali tudi pripravljalno srečanje in ugnali zagrebško Cibono z 78:58.

Strelci: Rebec 19, Remekun 15, Mijović 14, …

V torek, 27. 10., Rogaška začenja z nastopi v pokalnem tekmovanju. V 2. krogu Pokala Spar v goste prihaja tretjeligaš iz Litije. Začetek tekme ob 19. uri.

Napoved: sobota, 7. 11. – Rogaška : Elektra.

§ § §

Drugoligaš iz Podčetrtka je v  2. kolu 2. SKL gostoval v Beli krajini in za drugo zmago poglavitno delo opravil v 2. četrtini.

KOLPA ČRNOMELJ : TERME OLIMIA PODČETRTEK 78:92 (25:23, 17:35, 17:17, 19:17)
Cerkovnik 21 (15 skokov), Strnad 17, Remus 15, Žvan 10, …

§ § §

Šmarski četrtoligaš je sezono začel drugače kot lansko in v drugi tekmi 4. SKL – vzhod vknjižil drugo zmago.

Jelša Šmarje : Brežice 70:56

Ivančna Gorica :Zagorje 83:59
Vrani Vransko : Koroška Prevalje 90:73
Vojnik : Potočje Blanca 82:88

Napoved: petek, 30. 10., Koroška Prevalje : Šmarje