Košarka: Olimpija premočna v Šentjurju, Rogaška boljša od Grosbasketa; termalci še naprej drugi

kosarka_zogaNa polovici košarkarske Lige Telemach za prvaka sta ekipi z našega območja na tretjem in četrtem mestu, ki si jih nekako želita tudi po koncu tega dela tekmovanja, saj bi imeli v četrtfinalu prednost domačega igrišča.

Že v petek je v Hruševcu gostovala najtrofejnejša slovenska ekipa, ki so ji tajfunovci parirali samo na začetku. Slatinčani so bili večji del tekme boljši od Grosbasketa, ki je še v 38. minuti zaostajal le za točko.

Podčetrtani so bili v Litiji boljša, a je KZS domači klub zaradi neporavnanih finančnih obveznosti še dodatno kaznovala.

ROGAŠKA : GROSBASKET 82:74 (19:18, 19:12, 22:23, 22:21)
Bubnić 23, Čebular 21, Boban 11, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “V prvem polčasu smo si brez večje potrošnje energije ustvarili solidno prednost. V nadaljevanju je nato dobra in izkušena grosupeljska ekipa celo minimalno povedla, nato pa smo mi strnili svoje vrste, vzpostavili kontrolo na igrišču, v zadnji minuti pa ubranili prednost ter se prebili do težke in zaslužene zmage.”

TAJFUN : UNION OLIMPIJA 67:86 (18:23, 8:21, 22:24, 19:18)

6

V sredo, 15. aprila, bodo Šentjurčani gostovali v Novem mestu, Rogaška pa bo ob 20.15 začela domače srečanje z Zlatorogom.

§ § §

2. SKL

LITIJA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 0:20 (22:17, 19:31, 16:13, 16:24)

Kavgič 18 (12 skokov), Žvan 13, Remus in Trupaj 11, …

Košarkarskemu klubu Litija je bil izrečen suspenz v skladu s 104. členom Tekmovalnih propozicij zaradi neporavnanih finančnih obveznosti. Zaradi nastopa ekipe Litija pod izrečenim suspenzom, se tekma registrira po uradni dolžnosti, z rezultatom 20:0 v korist ekipe Terme Olimia Podčetrtek, ekipa KK Litija pa ne prejme točke za sodelovanje.

TRIGLAV ELEKTRO GORENJSKA PRODAJA : SLOVAN 20:0

PLAMA PUR : LTH CASTINGS 66:73

ECE CELJE : HRASTNIK 80:77

VZAJEMCI LASTOVKA : AJDOVŠČINA 91:58

KOLPA ČRNOMELJ : PARKLJI 84:79