Namizni tenis: zaključena 11. sezona – najboljši Slatinčani

namizni tenis rogaska 2015Zadnji krog 11. sezone Lige namiznega tenisa »Vezenje EP« je prinesel končni vrstni red v vseh treh ligah. 18 ekip je bilo v prvem delu lige razdeljenih v dve skupini, nato pa so se v drugem delu glede na rezultate razdelile na prvo, drugo in tretjo ligo.

V prvi ligi je ekipa Rogaška Kavarnica Sofy potrebovala zmago v zadnjem krogu za osvojitev naslova prvaka, kar ji je tudi uspelo in naslov prvaka so drugič v zgodovini lige ponesli v Rogaško Slatino. Na drugo mesto so se uvrstili branilci naslova, ekipa Trgovine Polje, ki je zbrala enako število zmag a zaostala za prvaki zaradi medsebojnega poraza. Tretjega mesta se je veselila ekipa ŠD Sladka Gora, ki je še lani nastopala v drugi ligi.

V drugi ligi je naslov prepričljivo, z dvema zmagama prednosti osvojila ekipa Tenis klub Kozje Senčniki Border, ki je v zadnjem krogu premagala še ekipo NTK Ponikva, ki je osvojila končno tretje mesto, med njiju pa se je uvrstila še ekipa Rogaška Mizarstvo Žgajner, ki je zbrala enako število točk kot NTK Ponikva a dobila medsebojni dvoboj.

Medsebojni dvoboj je bil odločilen tudi pri uvrstitvi na prvo in tretje mesto v tretji ligi, kjer so prvaki postali člani ekipe ŠD Polje Trgovine Polje, ki so prav v zadnjem krogu zanesljivo premagali neposredne konkurente, na koncu drugouvrščeno ekipo Dolga Gora. Tretje mesto je osvojila ekipa Šmarje pri Jelšah, ki je imela enako število zmag kot ekipa Rajmax, a tudi zmago v medsebojnem obračunu.

Pokale najboljšim ekipam sta po zaključku podelila predsednik Športne zveze Kozje Roman Gradišek in vodja lige Ervin Perčič, ki sta sodelujoče povabila še na tradicionalni zaključni turnirj posameznikov ter k sodelovanju v naslednji sezoni lige. (R.G.)

REZULTATI 12. kroga – 1. liga: 22. 3. 2015

Trgovine Polje : Rogaška Klet Kregar                                    9:2

(Filipančič 3, Dornik 3, Valenčak 1, Filipančič-Valenčak 1, Filipančič-Dornik 1/Kučiš 1, Cvetko 1)

ŠD Sladka Gora : Rival Brames                                                10:1

(Vertelj 3, Mali 3, Žnidar 2, Vertelj-Mali 1, Škrablin-Žnidar  1/ Tomič 1)

NTK Krško : Rogaška Kavarnica Sofy                       0:11

(Dolovčak 3, Bračun 3, Lešnik R. 3, Dolovčak – Lešnik R. 1, Bračun – Lešnik 1)