Košarka: Rogaška še vedno brez vstopnice v ligo za prvaka; termalci znova v igri za 1. mesto; Slatinčanke klonile z Ježico; VLK Kozjansko

kosarka_zogaPo domačem porazu s Hopsi je Rogaška doživela drugi poraz v zadnjem tednu in nekoliko ogrozila uvrstitev v najboljšo peterico, ki vodi v ligo za prvaka.

V Domžalah so Slatinčani nastopili brez obolelega Sandija Čebularja, nova okrepitev, Vladimir Matić pa je ob prvencu vpisal sedem točk.

HELIOS SUNS : ROGAŠKA 95:87 (26:16, 29:28, 15:23, 26:20)

Bubnić in Dimec 19, Ferme 12, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Tekmo smo zgubili na podoben način kot tisto pred tednom dni doma. V prvem polčasu nas v obrambi ni bilo nikjer. Edino dobro smo v obrambi odigrali tretjo četrtino, ko smo prejeli 15 točk. Uspeli smo ujeti priključek, povesti, za kaj več pa nam je zmanjkalo moči in športne sreče. Čestitke Heliosu za zmago.”

18

V naslednjem, predzadnjem, kolu je Tajfun prost, v soboto, 14. marca, pa bodo varovanci Damjana Novakovića gostili Zlatorog.

§ § §

2. SKL

Podčetrtčani so na regionalnem derbiju v Celju pokazali, da so kvalitetnejša ekipa. Ob porazu Škofjeločanov s Slovanom so znova v igri za prvo mesto.

ECE CELJE : TERME OLIMIA PODČETRTEK 66:83 (15:18, 19:27, 19:18, 13:20)

18

V soboto, 14. marca, bo ob 18. uri v Podčetrtku tekma z ekipo Plama Pur.

§ § §

Slatinčanke so tokrat tekmo odigrale v Ratanski vasi. Naslednjo nedeljo je na vrsti gostovanje na Gorenjskem.

ROGAŠKA : JEŽICA 59 : 74

Baloh 20, Sekirnik 12, Eržen 11, Brucci 10, …

§ § §

V osmem krogu Veteranske lige v košarki »Kemoplast« Kozjansko sta se najprej pomerili ekipi iz Šentjurja in Lesičnega. Branilci naslova iz Šentjurja so tudi tokrat na tekmo prišli le s petimi igralci in prvi dve četrtini dobili v svojo korist. V tretji četrtini pa se je rezultat prevesil na stran igralcev iz Lesičnega, ki so prednost proti koncu tekme le še povečevali.

V drugi tekmi je bil na sporedu derbi med ekipama ŠD Šmarje in KK Podčetrtek, kjer so letos še neporaženi igralci iz Podčetrtka z dvomestno prednostjo dobili že prvo četrtino. Prednost so v drugi četrtini še povečali. V tretji in četrti četrtini so se nasprotniki iz Šmarja nekajkrat približali pod deset točk zaostanka, vendar so igralci iz Podčetrtka vedno znova ušli in zanesljivo pripeljali tekmo do nove zmage. (R.G.)

Rezultati 8. kroga – VLK »KEMOPLAST« Kozjansko – 27. 2. 2015 v LESIČNEM

KK ŠENTJUR 2000 : DREN LESIČNO                        64:76 (48:52, 38:36, 18:14)

(Košak 26, Prezelj 15 / Rebernik 31, Petrovič I. 17)

ŠD ŠMARJE : KK PODČETRTEK                    54:70 (42:52, 23:39, 14:25)

(Gobec 17, Kidrič 13 / Ivačič 17, Ceraj 11)