Nogomet: niz zmag za Šmarje se nadaljuje, Rogaška uspešnejša v lokalnem derbiju

kopackeV 23. krogu 3. slovenske nogometne lige – vzhod so Šmarčani gostovali v Slovenski Bistrici. Domači so po dobrih dvajsetih minutah igre povedli, a je za izenačenje kmalu zadel Burim Asllanaj. Isti igralec, ki je letošnjo pomlad v izjemni strelski formi, je v drugem polčasu zadel še enkrat. To je bil 13. gol Asllanaja v letošnji sezoni, s katerim se je prebil na peto mesto liste strelcev v ligi. Aljaž Leskovar je dosegel izenačujoči gol za Bistričane, a tri točke so kljub temu odšle v Šmarje pri Jelšah. Odločilni gol za četrto zaporedno zmago in 11. v letošnji sezoni je v 71. minuti zabil kapetan David Firšt. Manj uspešen je bil drugi predstavnik našega območja v ligi. Šentjurčani so gostili prvouvrščeno ekipo prvenstva Dravinjo Kostroj. Gostje so upravičili vlogo favoritvov in slavili s kar 7:1. Edini gol za Šentjur je dosegel Manuel Tobias Wedra.

Mons Claudius, edini predstavnik z Obsotelja v Štajerski ligi, je gostoval v Rušah pri NK Pohorje. Rogatčani so hitro povedli z golom Žana Bukška, a domači so se vrnili. V zaključku prvega polčasa je Ozim iskoristil enajstmetrovko in postavil končni izid 2:1. Kljub temu, da so imeli v zaključku tekme zaradi izključitev kar dva igralca več na igrišču, Rogatčanom v drugem polčasu preobrat ni uspel.

V 17. krogu medobčinske lige so Kozjani gostili Slatinčane. Rogaška je prva povedla z golom Marka Vtiča. Andrej Levstik je poskrbel, da sta bili ekipi pred drugim polčasom izenačeni. V začetku drugega dela je Luka Kantolič zadel za novo vodstvo Rogaške. Žiga Leskovar je še enkrat vrnil Kozjane v igro. V zadnjih desetih minutah je na sceno stopil Kantolič in prvemu golu dodal še dva za zmago Slatinčanov z 2:4.

3. SNL – vzhod

Aha Emmi Bistrica : Šmarje pri Jelšah 2:3 (1:1)
Lukić (23′), Leskovar (56′); Asllanaj (29′, 53′), Firšt (71′)
Zapisnik

Fosilum Šentjur : Dravinja Kostroj 1:7 (0:2)
Wedra (73′); Čakš (17′, 83′), Vezjak (30′), Černec (58′), Čander (71′, 79′), Naglič (87′)
Zapisnik

Ostali rezultati:

Malečnik : Avto Škafar Beltinci 2:1 (0:0)
Rakičan : Čarda Martjanci 7:2 (6:0)
Tromejnik G-Sukič : Avto Rajh Ljutomer 3:1 (0:0)

9

V 24. krogu Šmarčani na domačem igrišču gostijo ekipo Tromejnika. Šentjur bo gostoval v Beltincih.

Štajerska liga

Pohorje : Mons Claudius 2:1 (2:1)
Maček (10′), Ozim (42′ – 11m); Bukšek (4′)
Izključena: Javornik (56′ – 2 RuK), Ozim (90′ – oba Pohorje)
Zapisnik

Tehnotim Pesnica : Peca 7:2 (3:0)
Zreče : Fužinar 0:5 (0:2)
Žalec : Marles hiše 3:2 (0:1)
Slovenj Gradec : Kovinar Štore 3:1 (2:0)

14. Slovenj Gradec 23 5 3 15 23:48 18

V soboto Rogatčani na domačem igrišču gostijo zadnjeuvrščeno ekipo lige iz Slovenj Gradca.

MČL

KNK Odred Kozje : Rogaška 2:4 (1:1)
Levstik (37′), Leskovar (54′); Vtič (28′), Kantolič (49′, 80′ – 11m, 83′)

6. KNK Odred Kozje 17 1 2 14 7:49 5

V prihodnjem krogu ima Rogaška priložnost, da si zagotovi končno prvo mesto. Na domačem igrišču bodo gostili Vojnik. Kozjani bodo gostovali v Radečah.