Košarka: tokrat obrnjeno – zmaga Šentjurčanov in poraz Rogaške; termalci poraženi v Beli krajini

V izjemno pomembnem srečanju za obstanek so Šentjurčani, ki so se med tednom ubadali s poškodbami (Pelc je verjetno končal sezono, Veličković je igral s pomočjo injekcije), ugnali neposredne nasprotnike v boju za obstanek. V sredo je na vrsti subregijski derbi pri Rogaški, ki je v Laškem po velikem zaostanku 26 točk na koncu skoraj povsem ujela gostitelje, ki še lovijo ligo za prvaka.

Podčetrtčani so izgubili pri ekipi, ki je sedaj zmago za njimi na dan žena pa bodo gostili tretjeuvrščene fante iz Ilirske Bistrice.

TAJFUN : ELEKTRA ŠOŠTANJ 74:63 (24:24, 15:20, 18:10, 17:9)
Zadnik in Držić po 16, Primorac 14 (11 skokov)

Na obračunu ekip z dna lestvice so bili boljši domači, čeprav pot do zmage ni bila lahka, saj so odpor Elektre dokončno strli šele v zadnjih petih minutah.

Začetek je bil boljši za domače, toda prednost se je hitro stopila, po izidu 16:16 pa sta bili ekipi dolgo povsem skupaj. Prva četrtina se je končala neodločeno, tudi do polčasa si nobeni ekipi ni uspelo priigrati večjega naskoka, šele tik pred koncem prvega dela je Andrej Podvršnik s petimi točkami prinesel prav toliko prednosti gostom.

Tajfun pa je v tretji četrtini najprej ujel tekmece ter si nato priboril sedem točk prednosti. Elektra se ni predala, pri 61:58 pa sta bili ekipi v 34. minuti še zadnjič skupaj. Ker pa so nato gostje naslednje tri minute ostali brez točke, so domači prišli do dovolj velike prednosti, ki je zadoščala za zmago.

S po 16 točkami sta si pri zmagovalcih strelsko vlogo porazdelila Uroš Zadnik in Ivan Držič, pri poražencih pa sta prav tako dva košarkarja dosegla enako število točk, 14, Žiga Zagorc in Đorđe Lelić.

V zadnjem kolu se bodo 5. marca košarkarji Tajfuna podali k Rogaški, Elektra pa bo gostila Mariborčane.

Edi Dželalija, trener Tajfuna: “V drugem polčasu smo obrambo odigrali na odličnem nivoju, prejeli le 19 točk in to je nagnilo tehtnico v našo korist. Kljub temu, da smo večino tekme bili v vodstvu, je bila ta težka in nervozna. K uspehu so nam veliko pomagali tudi glasni navijači. Čestitke igralcem, navijačem in pomočniku Robiju Ribežlu za odlično pripravo na nasprotnika.”

ZLATOROG LAŠKO : ROGAŠKA 94:87 (25:15, 29:20, 20:23, 20:29)
Nikolić 23, Čebular 20, Koštomaj 14, Mijović in Pelko 11, …

Gostitelji so se dobro zavedali, kaj je danes v igri, zato so odločno začeli in v uvodni četrtini na krilih razpoloženih Milana Miloševića, Bojana Jovanovića in veterana Gorana Juraka povsem nadigrali goste iz Rogaške Slatine. Tudi v drugi četrtini so dobro igrali in si do polčasa v domači dvorani priborili že 26 točk prednosti.

Kot da bi se košarkarji Rogaške šele v drugem delu zares prebudili, saj so v tretji četrtini zaigrali precej bolje in se pred odločilnim delom tekme malenkost približali tekmecem. A ko so domači igralci skorajda že slavili pomembno zmago, so se gosti razigrali in se v zadnji minuti oziroma 40 sekund pred koncem približali na vsega minus tri (85:88). A so bili zadnjih trenutkih premalo natančni, da bi jim uspel popoln preobrat.

Domači, ki so vodili od začetnega sodnikovega žvižga, so se tako lahko veselili pomembne zmage. Prvi strelec tekme je bil Jovanović s 24 točkami, od tega je zadel štiri trojke, temu dosežku pa je dodal še sedem podaj. Pri gostih je bil s 23 točkami in sedmimi skoki najbolj razigran Mitja Nikolič.

O dokončnem razpletu in preboju v skupino za prvaka bo odločal zadnji, 18. krog, ko bodo košarkarji Zlatoroga 5. marca gostovali pri vodilni ekipi prvenstva, Heliosu iz Domžal, Rogaško pa v zadnjem krogu čaka dvoboj s Tajfunom.

Damjan Novaković, trener Rogaške: “V prvem polčasu smo prejeli kar 54 točk, od tega večino z desetimi neverjetnimi trojkami. To veliko pove o naši obrambi. V drugem delu nas je čakala misija nemogoče, a smo se resnično borili. Približali smo se že na tri točke zaostanka, nato pa ponesreči zapravili napad in Laščani so zasluženo slavili zmago.”