Košarka: Slatinčani že v ligi za prvaka; Podčetrtčani +40 s Prekmurci; VLK Kozjansko

Košarkarji Rogaške ostajajo neporaženi na domačih tekmah, z zmago v zadnji sekundi proti Grosuplju pa so si že zagotovili mesto v ligi za prvaka. Šentjurčani so pri vodilni ekipi parirali kakšnih 25 minut, potem pa popustili.

V Podčetrtku so gledalci videli poigravanje mačke z mišjo, med strelce pa so se vpisali vsi igralci.

Prihodnji vikend zaradi finalnega turnirja Pokala Spar ne bo ligaških tekem. Rogaška bo v četrtfinalu igrala s Krko.

ROGAŠKA : GROSUPLJE 66:64 (16:12, 18:19, 18:14, 14:19)
Pelko 14, Koštomaj 13, Čebular 11, Mijović 10, …

Medtem ko so si košarkarji Rogaške z enajsto zmago ali tretjo v nizu zagotovili mesto v Ligi za prvaka, so Grosupeljčani doživeli nov udarec na poti med štiri najboljše ekipe. V zadnjih dveh krogih so izgubili najprej doma že praktično dobljeno tekmo proti Portorožu, tudi v Rogaški Slatini pa so imeli priložnost za zmago, vendar so znova slabo odigrali ključne zadnje minute. Na njihovo srečo je v tem kolu doma izgubil tudi Portorož, tako da se bo bitka za zadnje prosto mesto v Ligi za prvaka nadaljevala v preostalih štirih kolih.

Na izenačeni tekmi, v kateri sta se ekipi osemkrat izmenjali v vodstvu, izid je bil izenačen sedemkrat, nobeno moštvo pa ni imelo več kot nekaj košev prednosti, je odločitev o zmagovalcu padla v zadnjih minutah oziroma sekundah.
V zadnji minuti je s polaganjem izenačil Kaylon Anthony Williams, koš za zmago pa je sekundo pred koncem dosegel Milivoje Milović. Za Grosuplje je bil to tretji zaporedni poraz.

Naslednji teden bosta obe ekipi nastopili na zaključnem turnirju Pokala Spar v Mariboru – Rogaška se bo v četrtfinalu srečala s Krko, Grosuplje pa s Hopsi. V naslednjem kolu Lige Telemach (15. 2.) bo Rogaška gostovala na Polzeli, Grosuplje pa pri Elektri.

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Tekma je bila po pričakovanjih težka in izenačena. Uspelo nam je uiti že na 10 točk razlike, a nam je nato Grosuplje s kombinirano obrambo povzročilo nemalo težav. O zmagovalcu je odločal zadnji napad, na srečo pa nam je uspelo priti do zaslužene zmage.”

HELIOS DOMŽALE : TAJFUN 86:67 (19:10, 12:17, 26:20, 29:20)
Primorac 16 (6 podaj), Pelc 12, …

Domžalski košarkarji so v dvoboju s Tajfunom upravičili status favorita. Po dokaj izenačenih prvih 25 minutah so v drugem polčasu stopili na plin in si do konca zagotovili visok naskok.

V prvi polovici tekme je bil Tajfun blizu, na začetku druge četrtine prišel dvakrat le na točko zaostanka (nazadnje pri 21:22) in prvih 20 minut končal z zaostankom štirih točk, ki je dajal upanje na napad v nadaljevanju.

V drugem polčasu je bil Tajfun trd tekmec do 25. minute in izenačenja na 35:35. A potem je sledila prva serija domačih, delni izid 12:3 je postavil temelje za zmago Domžalčanov. Ti so v zadnjem delu razliko pripeljali skoraj do 20 točk in zanesljivo zmagali.

Pri zmagovalcih je bil najbolj razpoložen Luka Vončina s 24 točkami (pet trojk), 20 jih je dodal Đorđe Majstorović. Pri gostih pa je Mladen Primorac zbral 16 točk.
V naslednjem kolu se bo Helios 15. februarja v gosteh pomerili z Mariborčani, Tajfun pa bo gostil Portorož.

Edi Dželalija, trener Tajfuna: “Dokler smo držali koncentracijo in imeli dovolj moči, smo imeli aktiven rezultat. To je bilo v prvih 20 minutah tekme. Kasneje smo v naši igri padli, nasprotnikom pa dovolili, da dosežejo 55 točk. Tekma se igra vseh 40 minut, truditi in boriti se pa ni dovolj za uspeh proti tako kvalitetnemu nasprotniku.”

§ § §

TERME OLIMIA PODČETRTEK : RADENSKA CREATIV SOBOTA 95:52 (28:11, 28:16, 24:15, 15:10)

Štruc (6 skokov) in Petrovič (8 skokov) po 20

KRKA MLADI : PLAMA PUR 64:81

ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA : HRASTNIK 88:69

LITIJA : LASTOVKA DOMŽALE 62:80

PARKLJI : UKK KOPER 72:76

LTH CASTINGS : KOLPA ČRNOMELJ 107:87

POSTOJNA : ELEKTRO GORENJSKA PRODAJA (tekma bo odigrana v torek, 6. februarja.)

§ § §

Potem ko je sneženje preprečilo odigravanje tekem Veteranske lige v košarki Kemoplast Kozjansko teden pred tem, se je liga tokrat nadaljevala s prvimi tekmami drugega dela. V prvi tekmi sta se pomerili še neporažena ekipa ŠD Šmarje in ekipa Dren Lesično, ki je bila še brez zmage. Vendar pa je tokrat prvič nastopila v kompletni postavi in pričakovati je bilo izenačeno tekmo. Prvo četrtino so bolje odigrali igralci iz Šmarja, vendar so jih domačini v drugi četrtini ujeli, v tretji pa prišli v vodstvo. Ko je to v prvi polovici zadnje četrtine znašalo že šestnajst točk je kazalo, da je tekma že odločena. S tem pa se niso strinjali igralci ŠD Šmarje, ki so s presingom nižali razliko in celo ponovno prešli v vodstvo. V zaključku pa jim je zmanjkalo moči in prve zmage se je veselila ekipa Dren Lesično.

Manj izenačena je bila druga tekma, ki so jo igralci ŠD Kozje odprli z rezultatom 14:0. Razliko so držali do polčasa, v drugem polčasu pa so jo s hitrimi protinapadi le še večali do končne visoke zmage. S to zmago so se začasno celo prebili na prvo mesto lestvice, vendar s tekmo več od ostalih ekip.