Košarka: velik preobrat Rogaške po incidentu; Šentjurčanom odleglo; termalci prekratki na koncu

Po prazničnem premoru so se nadaljevale ligaške tekme na košarkarskih prizoriščih. Šentjurčani so prekinili dolgo serijo porazov in bodo morebiti sedaj le nevarnejši. V Ratanski vasi se je odvila prava drama, tudi z nešportnimi vložki, o kateri se bo še dolgo govorilo.

ROGAŠKA : HELIOS DOMŽALE 78:69 (14:15, 14:14, 12:20, 27:18, 11:2) – po podaljšku
Nikolič 16, Pelko, Čebular in Miljković po 13, Brkić 10, …

Vodilni ekipi Lige Telemach sta s podaljškom potrdili, da nista zaman na vrhu prvenstvene razpredelnice. V rednem delu je vse sicer že kazalo na uspeh Domžal, ki so v zadnjem delu vodile že za 18 točk, a po daljši prekinitvi tekme zaradi vdora navijačev na parket v zadnjih minutah popustile. Gostitelji so si zagotovili dodatnih pet minut igralnega časa, na koncu pa tudi zmago.

Tehtnica se je v korist varovancev Zmaga Sagadina začela nagibati ob koncu zadnje četrtine, ko so gostje z delnim izidom 7:0 povedli z 49:40. Enako uspešni so bili Domžalčani tudi v prvi polovici četrtega dela in pet minut pred koncem je pri vodstvu gostov z 62:44 vse kazalo na deveto zmago za gostje z zahodne strani Trojan.

A domači navijači so v končnici dobili pravo košarko za plačane vstopnice. Le 20 sekund pred koncem je Jure Pelko s trojko poskrbel za izenačenje na 65. točki. Domžalam se je zmaga nasmehnila pet sekund pred piskom sirene, ko je Matic Rebec uspešno izvedel prosta meta. A do prostih metov je po prekršku Gregor Hrovata prišel tudi Mitja Nikolič in bil obakrat učinkovit in postavil osnovo za zmago domačinov, s katero se se gostitelji na vrhu razpredelnice po točkah izenačili s Heliosom.

V 11. kolu bodo košarkarji Rogaške prihodnjo soboto gostovali pri Portorožu, Domžalčane pa čaka pot v Maribor.

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Do dobrih pet minut pred koncem rednega dela je igral le Helios, mi pa smo izgledali kot da se na to tekmo sploh nismo pripravljali. Delali smo neverjetne neumnosti. Po daljšem premoru smo se znašli v drugem svetu. S spremembo obrambe smo uspeli zmesti nasprotnike in z veliko borbenosti uspeli izsiliti podaljšek. V podaljšku smo nato igrali le mi, saj so Domžalčanom pošle moči, in tekmo zanesljivo zmagali. Menim, da tako glasne pomoči s tribun na slovenski sceni še ni bilo, res pa je, da ne moremo biti ponosni na incident, ki se je zgodil v drugem polčasu, ko je navijač pritekel na parket. Čestitke vsem našim igralcem za zmago in Heliosu za dobro igro.”

Zmago Sagadin, trener Heliosa Domžal: Mislim da smop bili v rednem delu tekme bistveno boljši nasprotnik. Če ne bi bilo dveh prekinitev, ki so ju povzročili domači navijači, bi verjetno tekmo gladko dobili. Premora sta nam uničila ritem. Rogaška se je tudi z nekaj sreče prebila do podaljška, v katerega je vstopila s psihološko prednostjo in tekmo na ta način dobila.”

Poročanje KK Rogaška

MARIBOR NOVA KBM : TAJFUN 59:66 (14:18, 19:20, 9:15, 17:13)
Pelc 18, Držić 15 (8 skokov).

Tekmeca sta se v novo leto podala z nekaj kadrovskimi spremembami. Zadnjeuvrščeni Tajfun se ni ustrašil na papirju težkega gostovanja v štajerski prestolnici, povedel je že od prve minute naprej in vodstva ni izpustil iz rok vse do konca. Šentjurčani so bili za Mariborčane nerešljiva uganka že v prvem krogu letošnjega prvenstva, zgodba pa se je ponovila tudi tokrat.

Mariborčane je “pokopala” predvsem tretja četrtina, ki so jo izgubili z 9:15, tudi boljši zaključek, Maribor je zadnjih deset minut dobil z izidom 17:13, pa ni spremenil poteka tekme. Še minuto pred koncem so domači zaostajali le tri točke, a sta bila Uroš Veličkovič in Ivan Držić na črti prostih metov brezhibna. Pri Mariborčanih je bil s 15 točkami najbolj razpoložen Miha Fon, Anže Pelc je v dresu Tajfuna dosegel 18 točk.

Tajfun bo v 11. kolu prihodnjo soboto, 11. januarja ob 19.30 gostil Slovan, Maribor Nova KBM pa pol ure pozneje Rogaško.

Edi Dželalija, trener Tajfuna: “Kot sem napovedal, nas je v Mariboru čakala trda tekma. zmagovalec ni bil znan vse do konca. Vodili smo celotno tekmo in pokazali pravi karakter. nasprotniki nam s korektno obrambo in napadom niso dovolili, da bi se oddaljili. Do uspeha smo se prebili z nekoliko več organiziranosti in tudi s kančkom športne sreče.”

§ § §

TERME OLIMIA PODČETRTEK : ELEKTRO GORENJSKA PRODAJA 65:69 (24:19, 14:19, 13:13, 14:18)