Košarka: Olimpija resna v Hruševcu; Slatinčani igrali dva podaljška, Podčetrtčani pa enega; Ligo brez meja osvojila Rogaška

Šentjurski košarkarji so tri dni po debaklu v Ljubljani proti Unionu Olimpiji prikazali boljšo predstavo, vendar so bili pred kamerami TV Slovenija zmajčki vseeno konkretnejši. V sredo, 17. aprila, gostujejo pri Zlatorogu, obe ekipi pa sta ob Heliosu v boju za 4. mesto, ki vodi v polfinale državnega prvenstva.

Slatinčani so na Kodeljevem klonili z najtesnejšo razliko in to po dveh podaljških. V sredo bodo ob 19. uri začeli srečanje z zadnjeuvrščenimi Škofjeločani.

Tudi Podčetrtčani so v zadnjem kolu drugoligaške sezone odigrali več kot 40 minut, Igor Špešić pa je dosegel rekoreden statistični indeks 41. V svoji drugi drugoligaški senoni so osvojili končno 3. mesto.

V finalu rekreativne košarkarske Lige brez meja so na zaključnem turnirju slavili igralci Rogaške, ki so v polfinalu izločili drugega slovenskega predstavnika Pristavo.

TAJFUN : UNION OLIMPIJA 51:70 (20:20, 13:20, 11:13, 7:17)
Primorac 12 (8 skokov), S. Sebič 9; Blažič 19 (10 skokov), Omić 14 (8 skokov).

Damjan Novaković, trener Tajfuna: Olimpija je zasluženo zmagala. Igrali smo precej bolje kot v sredo, a ključen je bil niz Ljubljančanov v drugi četrtini. Nato smo na vsak način želeli priti bližje, a nam ni uspelo. Še vedno nam ostajajo naslednje tekme.”

Liga za obstanek

SLOVAN : ROGAŠKA CRYSTAL 84:83 (11:7, 18:14, 10:13, 23:28, 11:11, 11:10) – po dveh podaljških.
Tomić (7 podaj) 19, Mijović (8 skokov) 16

Bojan Lazić, trener Rogaške Crystala: “Gledalci zaradi kvalitete prikazane košarke morda niso prišli na svoj račun, a tekma je bila vsekakor zanimiva, z negotovo končnico. Tekmo je odločala ena žoga in ta je šla v prid Slovana. Čestitke Ljubljančanom za zmago.”

2. SKL

TERME OLIMIA PODČETRTEK : KOLPA ČRNOMELJ 79:82 (21:19, 13:15, 22:22, 13:13, 10:13) – po podaljšku