Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Ne bojte se miške!


Na vsakem koraku – tako doma v krogu družine kot na delovnem mestu, se od nas pričakuje poznavanje dela z računalnikom. Ko se naveličamo prositi druge za razlago ali pomoč, je čas za računalniški tečaj na Ljudski univerzi Šentjur. Brezplačna računalniška izobraževanja potekajo v okviru projekta Dvig ravni pismenosti, ki ga sofinancirata Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport ter Evropski socialni sklad.

Računalniška pismenost za odrasle je začetni računalniški tečaj, na katerem se naučite osnov dela z računalnikom, ustvarite si elektronski naslov, spoznate najaktualnejše spletne strani in brskate po svetovnem spletu, proti koncu tečaja pa urejate razna besedila v programu Word. Konec decembra je z delom končala prejšnja skupina tečajnikov:

Bojan D.: »Računalnik sem malo uporabljal že prej, a so se pojavljale težave. Ker je vse več stvari na računalniku in ker se preko računalnika toliko dogaja, se mi zdi poznavanje dela z njim zelo pomembno. Po opravljenem tečaju bom pošiljal več elektronskih sporočil, predvsem pa iskal razne informacije na spletnih straneh.«

Irena Š.: »V teh časih se je potrebno izobraževati in biti seznanjen z novostmi, zato sem se odločila za vpis na tečaj. Z računalnikom prideš hitreje do informacij, nisi odvisen od drugih. Z malo truda najdeš karkoli želiš. Na tečaju sem bolje spoznala računalnik, svetovni splet in se naučila pisati in urejati besedila. Zahvaljujem se predavateljici za potrpežljivost, vodstvu Ljudske univerze pa za organizacijo tečaja.«

Zdenka J.: »Na tečaj sem se prijavila, ker sem želela spoznati osnove dela z njim, prej ga nisem uporabljala. Zdaj bom lahko iskala delo tudi od doma, prav tako bom preko spleta našla potrebne informacije. Lahko bom pisala besedila, pošiljala vloge, dopise, elektronska sporočila … Opozorili so me tudi na nevarnost dajanja osebnih podatkov na spletu.«

Jože Z.: »Računalnik sem delno uporabljal že na delovnem mestu, vendar brez težav ni šlo. V času, v katerem živimo, je nujno obvladati vsaj osnove, da nisi preveč odvisen od drugih. Poleg ostalih stvari, ki sem se jih naučil, me veseli, da bom preko spleta prebiral športne novice, se vključil v spletne klepetalnice, pogledal oglase, ki me zanimajo.«

Ljudska univerza Šentjur sprejema tudi prijave na nadaljevalni tečaj Računalniško in digitalno opismenjevanje za odrasle, kjer tečajniki spoznajo uporabo digitalnih in elektronskih naprav, dig. fotografiranje, naročanje slik preko spleta, poslovanje preko spleta: e-uprava, zemljiška knjiga, spletno nakupovanje, bančništvo …

Zdenka K.: »Nadaljevalni računalniški tečaj mi je priporočila znanka. Zanj sem se odločila, da nadgradim začetno znanje in spoznam, kaj vse se da ustvarjati  na računalniku. Izvedela sem veliko novega o podrobnejšem iskanju informacij, ki me zanimajo, o kupovanju, naročanju določenih izdelkov preko spleta. Spoznala sem tudi urejanje, shranjevanje in pošiljanje slik  ter še več koristnih stvari.«

Urška J.: »Preko medijev in obvestil Ljudske univerze Šentjur sem izvedela za možnost prijave na tečaj. Prišla sem, da bi izpopolnila znanje iz računalništva. Predvsem me zanima pogled v svet preko spleta, fotografije, pošta … Novo znanje bom uporabila tako za osebne kot poslovne namene, saj našo izletniško kmetijo gostje najdejo tudi preko spleta.

Zvonka P.: »Za tečaj sem zvedela iz medijev in od znancev. Rada bi se naučila še kaj več, predvsem zelo rada fotografiram. Danes je že skoraj potreba uporabljati računalnik, pa tudi super se mi zdi, če ga obvladam. Glede na to, da sem bolj začetnica, sem zelo zadovoljna s pridobljenim znanjem.«

Ivana D.: »S strahom sem se odločila za začetni računalniški tečaj – za katerega sem izvedela od brata, ki ga je tudi obiskoval  pred nedavnim – da ne bom zmogla, čeprav imam veliko željo za delo na računalniku. Strah sem premagala in dobila neverjetno veliko koristnih informacij,  saj so mi to omogočili prijazni, potrpežljivi in odlični predavatelji. Zdaj lahko na računalniku pišem, urejam besedila, sprejemam in pošiljam elektronska sporočila. Na nadaljevalnem tečaju pa sem dobila še več informacij  glede  svetovnega spleta in spoznala veliko novih uporabnih spletnih strani. Dobila sem tudi informacije o digitalnem fotoaparatu, fotografiranju, prenosu slik s fotoaparata na računalnik, urejanju in naročanju slik, uporabo USB ključka in še mnogo drugega. To znanje mi služi v glavnem za mojo dušo, za povezavo z mojimi domačimi in ostalimi, za razne informacije npr. 24.ur: kulinarika, nasveti za vrt, nasveti za zdravje, vozni redi vlakov in še mnogo drugih informacij, s katerimi si koristno izpolnim dan.«

Marjana K.: »Ker sem se veliko naučila že na začetnem tečaju, sem se odločila še za nadaljevalnega. Računalniška pismenost se mi zdi pomembna že zaradi lažje komunikacije.  Skoraj v vsaki službi je potrebno vsaj malo obvladati delo z računalnikom. Naučila sem se veliko, saj sem do sedaj znala le s preprostimi stavki komunicirati preko elektronske pošte, zdaj znam pošiljati priponke in še več  … Brskanje po spletu sem malo razširila, predvsem pa sem vesela,da znam sedaj prenesti slike iz fotoaparata na računalnik, potem na ključek, jih preurediti in poslati na razvijanje. Računalnik uporabljam za stike s prijatelji, brskanje po spletu, ker pa sem trenutno brez zaposlitve, le-to iščem tudi s pomočjo računalnika. Po tečaju bom vsekakor uporabljala nove programe za osebno rabo, pa tudi za poslovne priložnosti, če se mi le ponudijo!«

Brigita M.: » S pridobljenim znanjem si širim obzorje na področju računalništva. Pri tečaju je pomembno, da dobiš strokovno in preprosto razlago, delo v skupini je tudi dodatna motivacija. Z računalnikom lahko preko spleta, preko e-pošte, od doma ali kjer koli se nahajaš, že skoraj vse opraviš, poiščeš, preveriš, naročiš, kupiš … Še posebej zanimiva se mi zdi uporaba programa Picasa. Računalnik trenutno uporabljam za osebno rabo, seveda pa nujno za iskanje novih poslovnih priložnosti in iskanje zaposlitve.«

Helena J.: »Za nadaljevalni tečaj sem se odločila, ker sem želela obvladati več znanj, nekatera pa utrditi. Za tečaj sem izvedela od znancev. Digitalna pismenost se mi zdi pomembna, saj omogoča pridobitev neštetih novih znanj, informacij, hkrati pa nudi hiter dostop do nekaterih postopkov, informacij. Zame je pomembno, da znam sama poiskati teme, ki me zanimajo, da si lahko ogledam fotografije s svojega aparata, jih spravim na ključek in podobno.«

»Operacijo delno financira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada ter Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport. Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa razvoja človeških virov za obdobje 2007-2013, razvojne prioritete:Razvoj človeških virov in vseživljenjskega učenja; prednostne usmeritve Izboljšanje usposobljenosti posameznika za delo in življenje v družbi temelječi na znanju

 

INFORMACIJE:

Tel.: 03 747 16 70 | GSM: 031 718 261 | e-pošta: [email protected]

Kontaktirate nas lahko tudi preko spletne strani www.lusentjur.si.