Tekmovanja ŠZ Kozje: namizni tenis, košarka veteranov in strelstvo

Peti krog v 1. Ligi namiznega tenisa »Vezenje EP« Kozjansko je bil nepopoln, saj sta bili dve tekmi prestavljeni. Vodilni ekipi Dravski veterani in Rogaška mizarstvo Žgajner tako nista odigrali tekmi, sta pa kljub temu ostali na vrhu lestvice. Začasno bi ju lahko prehitela ekipa Trgovine Polje, ki pa je v derbiju kroga tesno izgubila proti ekipi Moj mesar Jože. Tekma je imela zanimiv potek, saj so člani ekipe Moj mesar Jože povedli s 3:0, nato pa so jih člani ekipe Trgovine Polje ujeli pri rezultatu 5:5, a so nato izgubili odločilno tekmo dvojic. Preostali dve tekmi sta bili manj izenačeni, saj sta ekipi iz Posavja zabeležili zanesljivi zmagi. Kot kaže bo liga še zelo zanimiva, saj je po dobri polovici tekem v igri za prva tri mesta še šest ekip.

10. VITAMIN BAR 4

S tekmami tretjega kroga se je zaključil prvi del Veteranske lige v košarki VeLiKo Kozjansko. Obe tekmi sta bili tokrat zelo zanimivi in tudi izenačeni, čeprav končna rezultata tega ne kažeta. Na lokalnem derbiju med ekipama Dren Lesično in ŠD Kozje so bolje začeli domačini iz Lesičnega, ki so na sredini prve četrtine vodili za visokih 11 točk. Do konca prve četrtine pa so košarkarji iz Kozjega zaostanek znižali na znosne tri točke. Domačini so vodili še večino druge četrtine, dve minuti pred polčasom pa so gostje prvič povedli in nato vodstva več niso spustili iz rok. Prednost se je ves čas gibala okrog desetih točk, na sredini zadnje četrtine so domačini še prišli na pet točk zaostanka, potem pa v zadnjih treh minutah več niso dosegli točke. Na drugi tekmi so bolje začeli košarkarji iz Podčetrtka, ki so zadeli prvih sedem točk na tekmi. Njihovo vodstvo se je v prvem polčasu ves čas gibalo med pet in deset točk in na odmor so odšli s šestimi točkami prednosti. V tretji četrtini so se košarkarji iz Šentjurja nekoliko približali in jo končali z zaostankom le dveh točk, v drugi minuti zadnje četrtine pa so prvič na tekmi povedli in nato prednost zanesljivo povečevali do konca.

Rezultati 3. kroga – VeLiKo Kozjansko – 3. 2. 2012 v LESIČNEM

DREN LESIČNO : ŠD KOZJE 70:90
(Lapornik D. 26, Petrovič 15, Rebernik 14 /Stiplošek 38, Cvetanovič 20, Gradišek 14)

KK PODČETRTEK: KK ŠENTJUR 2000 61:74
(Ceraj 18, Šelekar D. 16, Požek 11 / Plošnik 22, Prezelj 18, Grajžl 14)

LESTVICa po 3. krogu – VeLiKo Kozjansko

1. KK ŠENTJUR 2000 6
2. ŠD KOZJE 5
3. KK PODČETRTEK 4
4. DREN LESIČNO 3

V derbiju osmega kroga Strelske lige »GraviArt« Kozjansko sta se pomerili drugo in tretje uvrščena ekipa. Ponovni so bili boljši strelci ekipe ŠD Buče 1, ki so tako prednost pred ekipo Pivovarna Lipnik povečali na dve točki. Novo zanesljivo zmago je zabeležila ekipa ŠD Bistrica 1, ki je ugnala drugo ekipo z Buč, presenečenje pa je pripravila ekipa SD Dren 2, ki je premagala prvo ekipo istega društva.

V devetem krogu je bila zelo zanimiva tekma med ekipama ZIP Bistrica in SD Dren 1. Tokrat so bili strelci iz Lesičnega precej bolj natančni kot teden dni prej, a so bili kljub temu bili poraženi. Nasprotniki, strelci ekipe ZIP Bistrica, so namreč zadeli pičle tri kroge več. Ponovno so bili zelo zanesljivi vodilni strelci ekipe ŠD Bistrica 1, odličen posamezni rezultat pa je ponovno dosegel Miran Posteržin s 369 krogi.

REZULTATI 8. kroga: 27. 1. 2012

SD Dren 1 : SD Dren 2 1249 : 1277