Košarkarski talenti iz štirih držav so se predstavili v Podčetrtku (foto in video)

pokal term olimiaKošarkarski klub Podčetrtek in Terme Olimia sta zadnji teden starega leta pripravila mednarodni košarkarski turnir za starejše dečke. Na 2. turnirju za pokal Term Olimia so se predstavili igralci, rojeni leta 1998 in 1997, iz Slovenije, Italije, Hrvaške in Avstrije.

V konkurenci igralcev, rojenih leta 1997, so se ob domačem klubu, ki se je posebej za ta turnir okrepil z igralci iz Rogaške Slatine, pomerile selekcije  KK Maribor Messer, Azzura Trieste iz Italije in Primorje Rijeka iz Hrvaške. Pokal za prvo mesto je dobila združena ekipa Podčetrtka in Rogaške, drugi so bili Mariborčani, tretji Tržačani, Riječani pa so končali na četrtem mestu. Za najkoristnejšega igralca je bil izbran Tadej Tabak (KK Podčetrtek)

Tadeju Tabaku je nagrado za najkoristnejšega igralca podelil Zdravko Počivavšek

Tudi na tekmovanju leto mlajših igralcev so se domači košarkarji okrepili z igralci iz sosednjega kluba. Ob članih selekcije starejših dečkov iz Podčetrtka so barve kluba zastopali tudi igralci iz Šmarja pri Jelšah. Predstavili so se tudi člani Kärnten Austria, Stoja Pula in Azzura Trieste. Prvo mesto so osvojili igralci iz Pule, drugi so bili Podčetrčani, avstrijski Korošci so končali na tretjem, Tržačani pa na četrtem mestu. Za najkoristenjšega igralca je bil izbran Toni Perković iz KK Stoja Pula.

toni perkovic
Levičar Toni Perković je z nekaterimi odličnimi potezami močno spominjal na znamenitega rojaka in soimenjaka Kukoća

Več o turnirju, ki so ga pripravili drugo leto zapored, boste izvedeli ob ogledu spodnjega posnetka. Pogovarjali smo se z Benjaminom Lipnikom iz KK Podčetrtek. Vabljeni tudi k ogledu fotografij v galeriji na Kozjansko.info.