Košarka: šentjursko-slatinska trilogija pripadla Damjanu Novakoviću (video); Bakšič ni več trener Rogaške

Tudi v tretjem srečanju v osmih dneh so bili košarkarji Šentjurja uspešnejši od ekipe Rogaške Crystal. Z današnjo zmago v Rogaški Slatini so si petič doslej priigrali sodelovanje na zaključnim turnirju osmerice Pokala Spar.

KK Rogaška Crystal : KK Šentjur 71:78
 (21:10, 21:21, 10:21, 19:26)

Gostitelji so sredi druge četrtine pri 29:14 vodili za najvišjih 15 točk. Ekipa gostujočega stratega s stalnim prebivališčem v manj kot streljaj oddaljenem Žiberniku je 11 točk zaostanka po prvem polčasu zmanjšala na točko v 25. minuti (44:43), za prvo vodstvo pa so morali šentjurski pristaši počakati na trojko Anžeja Pelca v 30. minuti, ko je bilo 50:52. Po peti osebni napaki solidnega gostujočega centra Travisa Nelsona v 34. minuti se rezultatsko razmerje na igrišču ni spremenilo. Dobrih 100 sekund pred koncem so domači po trojki Dejana Milašinovića povedli z 71:67. Kaj se je zgodilo v nadaljevanju, si oglejte v spodnjem posnetku …