Rekreativna košarka: Veterani Podčetrtka bodo prvaki; LBG: Šmarčanov ne bo na zaključnem turnirju

V predzadnjem krogu Veteranske liga Kozjansko je bil na sporedu derbi vodilnih dveh ekip, ki je upravičil naziv derbija, saj je bil izenačen do konca tekme. Vodilna ekipa iz Podčetrtka je dobila prvo in zadnjo četrtino, v drugi in tretji pa so bili boljši košarkarji iz Šentjurja.

Slednji so v tretji četrtini imeli najvišje vodstvo za 12 točk, v zadnjo šli s 7 točkami prednosti, pokopalo pa jih je slabo izvajanje prostih metov. V zadnji četrtini so namreč zgrešili kar 9 od 14 prostih metov, njihovi nasprotniki pa so zadeli vseh 10. Skupaj so igralci KK Šentjur 2000 proste mete izvajali z 46 % uspešnostjo, igralci Podčetrtka pa s kar 89 %. Ob tem pa so zadeli še 10 trojk, od katerih jih je 8 zadel najboljši strelec tekme Ervin Dragšič, ki se je ustavil pri 40 točkah. S to zmago so veterani Podčetrtka praktično že osvojili letošnji naslov prvaka. Druge tekme ni bilo, ker se člani ekipe iz Lesičnega niso zbrali v zadostnem številu.

REZULTATI 9. KROGA – VeLiKo KOZJANSKO – 5.3.2011 V ŠMARJU

DREN LESIČNO : ŠD ŠMARJE 0:20 b.b. Ekipa Dren Lesično ni prišla na tekmo

KK PODČETRTEK : KK ŠENTJUR 2000 81:78  (Dragšič 37, Ceraj 16 / Grajžl 23, Đaković 18)