Pred nadaljevanjem balinarske sezone

Jutri se pričenja jesenski del balinarske sezone. Ekipa BŠD Gic Gradnje Rogaška je po prvem delu tekmovanja v 1. državni ligi vzhod na predpredzadnjem mestu, vendar so ekipe med 1. in 7. mestom zelo skupaj, tako da se lahko “gradbeniki” ob nekaj več sreče zavihtijo veliko višje po lestvici. Doslej so namreč tri tekme izgubili z najtesnejših 10:12. V dvorani Balinček bodo Slatinčani ob 16. uri gostili Lesce, kjer so v prvem delu sezone tesno izgubili.

8 BRDO                           9 1 1 1 6 6 -30

Veliko priznanje je doživel Marko Verk, ki ga je reprezentančni selektor vpoklical k pripravam članov do 23 let za evropsko prvenstvo, ki bo septembra na Reki.

V Rogaški Slatini balinajo tudi ženske, ki si po prvem delu tekmovanja v drugi državni ligi z Voličino delijo zadnje mesto. Do konca sezone imajo le še štiri kroge, prvič pa bodo stopile na balinišče 4. septembra, ko bode gostovale pri Desklah. Njihova uvrstitev skriva njihovo pravo sposobnost, saj so konec junija na pokalnem tekmovanju med 15 ekipami zasedle celo 2. mesto!

1 DESKLE                       6 6 0 0 0 18 56
2 LENART                       6 4 0 1 1 13 9
3 BISTRICA                    6 2 2 0 2 10 16
4 BULDOG                      6 1 1 0 4 5 -41
5 VOLIČINA                    6 1 0 1 4 4 -7
6 GIC GRADNJE ROGAŠKA 6 1 0 1 4 4 -33

*Na fotografiji slatinski balinarji po eni izmed prvenstvenih tekem v svoji dvorani