Motokrosisti k poletnemu premoru

Zaradi odpovedi organizatorjev so četrto dirko za pokalno prvenstvo Slovenije v motokrosu znova prevzeli pri TRK Tajfun šport, kjer se je v nedeljo, 4. julija, zbralo 149 tekmovalcev v 10 tekmovalnih kategorijah.

Za razliko od prejšnje dirke v Lembergu pri Šmarju tokrat tajfunovci niso dosegli tako bleščečih rezultatov.

V uvodni dirki, kjer so se pomerili tekmovalci kategorije MX Open R1, je Aleksander Osek končal na 6. mestu.

Borut Bele je imel v kategoriji MX 125 R1 težave z dirkalnikom in na koncu zasedel 5. mesto.

V kategoriji MX Open R2 je Dobjan Uroš Horjak z najboljšim časom treninga znova napovedal borbo za sam vrh, a je v obeh vožnjah končal na zanj letos skromnem 4. mestu.

Med trinajsterico tekmovalcev v kategoriji podmladka MX 85 je Nick Škorja dobil prvo vožnjo, v drugi pa mu je dva kroga pred koncem pa mu je spustila pnevmatika, tako da je na koncu dosegel skupno drugo mesto.

Med veterani do 35 let je prvo vožnjo Alojz Vogrinc končal na 3. mestu, v drugi vožnji pa mu že v začetku oddrsel dirkalnik, tako da se je na koncu moral zadovoljiti s 4. mestom.

Naslednje dirke v državnem in pokalnem prvenstvu bodo na sporedu septembra. Dva tajfunovca sta še vedno na vrhu razpredelnice, a bo jeseni treba še veliko truda, saj so v pokalu na sporedu še štiri dirke, v državnem prvenstvu pa npr. le dve.