Košarkarski vikend: Slatinčankam spodrsnilo, Podčetrčanom podaljšek

Košarkarji Rogaške in Term Olimia so sinoči za letošnje leto zaključili s tekmovalnim sporedom, ekipa ŠRK Koši pa je to storila danes. Kozmetiko Afrodita in šentjurskega prvoligaša v torek oz. sredo čakata še zadnja obračuna.

Slatinčanke so se v domači dvorani pomerile z edino ekipo, ki so jo v tej sezoni uspele premagati, a so tokrat Domžalčanke bile boljše. Ženstvu Dejana Rodiča je v uteho, da imajo v medsebojnem seštevku prednost zaradi več zadetkov.

Zadnjeuvrščeno moštvo lige Telemach je v prvem polčasu v Hruševcu zaostalo za 18 točk, pred koncem 3. četrtine pa so se približali le na 5 točk. V zadnji četrtini so se Šentjurčani odlepili na 15 točk, a znova popustili in dobri 2 minuti pred koncem je bilo 80:74. Na srečo Gorenjci niso premogli kvalitete, da bi gostiteljem primazali zaušnico.

Ekipa Rogaške je na krilih razpoloženega Igorja Spešiča, ki ga je portal Kosarka.si razglasil za najkoristnejšega igralaca kroga v 1. B SKL, nadaljevala niz zmag in slavila še šestič zapored.

Podčetrčani so v obračunu s celjskimi konkurenti za mesto pod samim vrhom lestvice zmagali po podaljšku. Burno srečanje pa bo zaradi dogajanja po tekmi šele dobilo končni epilog.

Varovanci Kristijana Košaka so doma prepričljivo klonili proti ekipi, ki so jo v prvem krogu ugnali v gostih. Razpoloženi Lenartčani so jim nasuli kar 14 trojk.

1. SKL za ženske – 11. krog

Kozmetika Afrodita : Domžale 71:73 (Lesjak 19, Baloh 16, …)

Ostali rezultati in lestvica (Kozmetika Afrodita je 9.-10. med 10 ekipami)

Liga Telemach – 11. krog

Šentjur : Šenčur Cestno podjetje Kranj 87:75 (Crenshaw 26, Čebular 20, Šimović 14, …)

Zapis spletnega mesta KK Šentjur

Ostali rezultati in lestvica (Šentjur je 5.-8. med 12 ekipami)

1. B SKL – 12. krog

Rogaška : Janče 76:71 (Spešič 31, Jotić 18, Smajlović 11, …)

Zapis spletnega mesta KK Rogaška

Ostali rezultati in lestvica (Rogaška je 2. med 14 ekipami)

2. SKL vzhod – 11. krog

Terme Olimia : Pakman Celje 79:72 (OT) (Abramovič 20, Gobec 16, Trupaj 15, Plavčak 10, …)

Ostali rezultati in lestvica (Terme Olimia so 2. med 12 ekipami)