Rogaška tokrat preslaba za Olimpijo, ki vodi v polfinalu

Rogaška je polfinalno serijo z Olimpijo začela z nekaj težavami zaradi poškodb, s katerima se ubadata dva njihova igralca Dragan Djuranović in Marvin Holcomb.

Ljubljančani so v Stožicah začeli bistveno bolj razpoloženo kot gostje in v 4. minuti povedli z 11:2. Rogaška se je hitro približala na tri točke zaostanka, a so do konca prve četrtine bolje igrali gostitelji, ki so v 10. minuti vodili za 11 točk.

V drugi četrtini so Slatinčani počasi talili svoj zaostanek in s trojko Žana Kosića na koncu 17. minute prišli na 35:33. V zadnji minuti prvega polčasa je Rogaška zaostajala le še točko, na glavni odmor pa so šli gostitelji s +5.

Slatinčani so se na začetku tretje četrtine približali na 4 točke zaostanka, Olimpija pa je s serijo 7 točk kmalu pobegnila na dvomestno prednost. Rezultatska prednost domačih je v zadnjih minutah tega dela tekma jela še bolj naraščati, po 30 minutah pa je bilo na semaforju 70:55.

Razmerje moči se v zadnjem kvartalu ni spreminjalo, tako da je ljubljanska zasedba prišla do zanesljive zmage.

Petrol Olimpija : Rogaška 92:79

Druga tekma serije, ki se igra na dve zmagi, bo v soboto v Rogaški Slatini, in sicer ob 20.00.