Dobovec ni izkoristil zaključne žoge

Na četrti tekmi finalne serije državnega prvenstva v futsalu bi Dobovec pred domačimi gledalci lahko prišel do drugega naslova državnih prvakov.

futsal_dobovec_cujec_gol_maj_2018Črno-beli so za to potrebovali zmago, a se je tekma po dodatnih strelih razpletla v korist Litije. Dobovec je preko Kristjana Čujca, ki je v mrežo spravil odbito žogo, in povedel v 12. minuti. To je bil tudi edini gol v prvem polčasu. Nasprotna zasedba je v prvem delu dvakrat zatresla okvir vrat, odlično pa je branil domači vratar Damir Puškar.

V drugem delu so imeli pobudo gostje, ki so izenačili v 34. minuti, 1:1 pa je bil tudi izid rednega dela tekme. V edini resni domači priložnosti je Josip Jurić zadel vratnico.

Pri dodatnih strelih so bili zbranejši gostje: Vrhovec, Totošković in Ručna so bili boljši od Puškarja, domačo usodo je z zgrešenim strelom zapečatil Rok Mordej (Žiga Dovč je bil na mestu), poraz je ublažil izkušeni Marot.

Dodajmo, da so v taboru Dobovca zaskrbljeni zaradi poškodbe Čujca.

Dobovec Pivovarna Kozel : FC Litija 2:4 (1:0, 1:1) [izid v tekmah 2:2]

Odločilna, peta, tekma finalne serije, bo prihodnji petek v Litiji.

*foto: futsal.si