Šentjur zmagal z neverjetno trojko, Rogaški pripadel podaljšek

Za razliko od sredinih tekem, ko sta obe ekipi z našega območja, ki sodelujeta v ligi za prvaka, izgubili, sta tokrat obe zmagali. Šentjur je drugo zmago znova dosegel proti Domžalčanom in to s trojko več kot polovice igrišča, Rogaška pa je v Šenčurju slavila po podaljšku.

Tekma v Hruševcu je imela kar 12 izenačenj, po drugi strani pa je gostujoča zasedba kar lep čas vodila in bila zlasti bolj uspešna pri metu za tri točke, saj je svoj cilj našlo kar 12 domžalskih projektilov. Barvarji so v 26. in 28. minuti vodili z najvišjo prednostjo na tekmi – 12 točk, ob koncu tretje četrtine pa je bilo 50:60. V petih minutah so Šentjurčani s serijo 13:2 prešli v vodstvo. Ekipi sta bili potem z ramo ob rami do 20 sekund pred koncem, ko je najboljši gostujoči strelec Jure Pelko zadel za 70:74. 11 sekund pred koncem je domači kapetan Miloš Pešić zadel izpod obroča, potem pa zgrešil dodatni met. Šentjurčani so potrebovali kar nekaj časa, da so naredili osebno napako, kar jim je uspelo dve sekundi do konca. Gostujoči kapetan Jure Močnik je zgrešil oba prosta meta, odbito žogo je Pešić spravil do Marka Popadića, ki jo je globoko iz šentjurske polovice poslal pod strop dvorane, njegov projektil pa se je od table odbil v koš in povzročil nepopisno veselje v domačem taboru oz. šok v domžalskem.

ŠENTJUR : HELIOS SUNS 75:74 (23:22, 16:22, 11:16, 25:14)
Pešič in Allen po 18, Popadić 14 (6 skokov), …

Jakša Vulić, trener Šentjurja: “Lahko bi rekli, da smo imeli več sreče kot pameti. Morda se nam je vrnilo za vse poraze po podaljšku in tesnih končnicah. Srečanje ni bilo najbolj kakovostno, sta se pa ekipi borili do samega konca. Čestitam mojim fantom za zmago. Borili so se tudi v obdobju, ko smo zaostajali za dvanajst točk in na koncu dobili nagrado v obliki koša preko polovice igrišča.”

Jovan Beader, trener Helios Suns: “Z našo igro v končnici si nismo zaslužili zmage. Enostavno nismo pokazali pravega karakterja. Z naše strani napake ter zgrešeni prosti meti, domači pa so nato srečno prišli do dveh točk.”

§

Na gostovanju na Gorenjskem Rogaška ni mogla računati na kaznovanega Mitjo Nikolića in poškodovanega Marka Pajića. Po izenačeni prvi četrtini so Šenčurjani ob koncu 11. minute vodili za 9 točk, v 16. minuti pa za 10. Sledilo je 11 zaporednih točk Slatinčanov, ki so tako ujeli korak z gostitelji.

Moštvi sta bili v tretji četrtini tako izenačeni, da je največja razlika znašala le tri točke. Šenčurjani so v 34. minuti ušli na 57:50, a je Rogaška kmalu ujela priključek. 73 sekund pred koncem je Davis iz polovično uspešnega izvajanja prostih metov izenačil na 60, kar je bil tudi izid rednega dela srečanja. V podaljšku so bili gostje bistveno bolj učinkoviti od vseh predhodnih period in se veselili novega para točk.

ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA : ROGAŠKA 75:82 (17:13, 15:17, 18:17, 10:13, 15:22) *po podaljšku
Batur 20, Fon (8 skokov) in Šantelj po 14, Drobnjak 12, Davis in Kosić 10, …

8. Ilirija 2/5 9

V sredo, 18. aprila, bo Šentjur ob 17.00 začel tekmo v ljubljanskem Tivoliju pri Olimpiji, Rogaška pa bo domače srečanje z Ilirijo začela ob 19.00.

*na sliki odločilni met v Šentjurju; foto: Zlatko Drovenik