Rogaški v Banatu ni uspel preobrat

V 19. kolu druge jadranske lige so košarkarji Rogaške gostovali v Vršcu, in sicer pri neposrednem konkurentu za zaključni turnir.

Tekmo v mestu ob romunski meji so gostitelji začeli s serijo 7 točk, a je Rogaška v nekaj minutah izenačila in povedla. Zaključek prve četrtine je pripadel gostiteljem, ki so po 10 minutah vodili za 8 točk. V izenačeni drugi četrtini so Vojvodinci največ vodili za 11, ob polčasu pa sta bili ekipi znova na 8 točkah oddaljenosti.

V poldrugi minuti nadaljevanja je razlika narasla na 16, Rogaška pa je kljub naporom po 30 minutah zaostajala za 15. S trojko Marka Pajića za 78:72 so Slatinčani dobrih 100 sekund pred koncem tekmo povsem odprli, enaka razlika pa je bila tudi dobro minuto pred koncem, ko je zadel Ivan Batur. Vseeno gostom ni uspelo pripraviti preobrata, s tem pa so si tudi precej poslabšali možnosti za uvrstitev na zaključni turnir.

Vršac : Rogaška 85:76 (23:15, 15:15, 27:20, 20:26)

Damijan Novaković, trener Rogaške: „Vršac je na začetku prišel do prednosti, ki smo jo mi skušali uloviti in obenem potrošili veliko moči. Svoje igre nismo uspeli razviti. Tekmo je odločil naš padec energije v zadnji četrtini in napadalni skok Vršca. Še vedno smo v igri za zaključni turnir, vendar samo teoretično.”