Novakovićevi boljši od Hercegovcev

Košarkarji Rogaške so v predpredzadnjem kolu druge jadranske lige gostili mostarski Zrinjski, ki je bil pred tekmo z zmago več pred njimi na petem mestu lestvice.

Slatinčani so proti ekipi iz rojstnega mesta domačega trenerja začeli razpoloženo in kmalu povedli z dvomestno prednostjo. Mostarci so hitri znižali na tri točke zaostanka, a je Rogaška prvo četrtino zaključila s prepričljivih +10. Po trojki Mitje Nikolića je domača zasedba sredi druge četrtine povedla za 17 točk, a je Zrinjski do konca prvega polčasa bil boljši nasprotnik in zaostanek znižal na 8 točk.

V pogosto krizni tretji četrtini Rogaška tokrat ni imela slabih minut in v 27. minuti znova vodila za 17. Gostje so po dobri minuti igre v zadnjem kvartalu zaostanek znižali na 6, še bližje pa so bili v 37. minuti, ko je bilo na semaforju 78:73. Slatinčani so bili v končnici zbrani in vpisali pomembno zmago v boju za zaključni turnir. Žal jim ni šel na roko izid tekme med Dynamicom in Vršcem, saj so slednji zmagali po podaljšku. Če drugega ne so Slatinčani v medsebojni primerjavi sedaj boljši od Zrinjskega, saj so na domači tekmi zmagali z višjo razliko, kot so bili poraženi v mestu ob Neretvi.

Rogaška : Zrinjski 86:76 (29:19, 18:20, 22:16, 17:21)
Davis 21, Nikolić 19, Djuranović 14, Kosić 11, Pajić 10, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Odigrali smo dobro tekmo. Naredili smo, kar smo načrtovali pred tekmo. Na žalost nam podaljšek v Beogradu ni šel na roko. S tem so se naše možnosti za uvrstitev na F4 zelo zmanjšale. Potrebujemo dve zmagi in dva poraza Vršca. Čestitam igralcem na borbi in zmagi proti odlični ekipi Zrinjskega, ki je bila tokrat ob Primcu še brez Brummitta. Na drugi strani smo bili mi danes brez Ivana Baturja. Zdaj se obračamo k domačemu prvenstvu in sobotni tekmi proti Šentjurju, ki jo enostavno moramo dobiti.”

12 AV Ohrid 19 1 18 1305:1756 -451 20

V predzadnji tekmi ABA2 lige bo Rogaška v torek, 20. marca, gostila zasedbo iz Kopra. V soboto, 17. marca, je v okviru državnega prvenstva na vrsti lokalni derbi s Šentjurjem, ki se bo v slatinski dvorani začel ob 19.00.