Iz Žalca s polnim pladnjem medalj

V soboto je bil v Žalcu potekal že 16. tradicionalni karate turnir na katerem se je pomerilo 329 tekmovalcev iz 40 klubov in dveh držav.

Nastopilo je sedem karateistov iz Karate kluba Kozjansko in Obsotelje. To so bili: Vinko Juraja, Filip Lotrič, Benjamin Herman, Leon Sodin, Tai Kunst, Grega Zbil in Žan Luka Lesnika.

V kategoriji kata malčki sta oba Vinko in Filip vsak po svoji strani dominirala in prišla v finale. Na koncu je slavil Filip, Vinko pa je bil drugi. V kategoriji dečki je Grega premagal vso konkurenco in osvojil 1. mesto. Tekmoval je tudi v športnih borbah do 11 let do 35 kg in tudi tukaj z borbenostjo popolnoma zasluženo slavil zmago. V športnih borbah je na svoj rojstni dan prišel do medalje najmlajši tekmovalec v športnih borbah, Leon Sodin. V kategoriji športne borbe do 9 let do 30 kg se je po repasažu prebil do 3. mesta. Še zadnjo medaljo v športnih borbah je osvojil Žan Luka Lesnika. V kategoriji borbe kadeti nad 70 kg je z vidnim napredkom osvojil 3. mesto.