Šentjur bo moral za pot med 8 ugnati Rogaško; Podčetrtani zmagovito v Ilirski Bistrici

Šentjurski košarkarji bi lahko vprašanje uvrstitve v ligo za prvaka rešili z gostujočo zmago na Polzeli, a jim to ni uspelo, zato bo odločalo torkovo srečanje z Rogaško.

Šentjurčani so vodili samo v tretji in četrti minuti prve četrtine, po izenačenju na 18 po sedmih minutah igre pa so gostitelji prevzeli nadzor nad igro. V drugi četrtini so Hopsi največ vodili za 12, Šentjur pa je na glavni odmor odšel s pol ducata točk zaostanka. Gostom v prvem delu ni stekel met z razdalje, v drugem pa ni bilo nič drugače. Veliko boljši so bili v tem elementu Polzelani, ki so zadeli skoraj polovico od 23 tovrstnih metov. Tako so po treh četrtinah domači vodili že za 22 točk.

V 33. minuti je bila razlika že 28 točk. Šentjurska ekipa ni obupala in je v dveh minutah dosegla delnih 0:10. Domači so uspeli delno zaustaviti gostujoči nalet, tako da je razlika znova upadla povsem na koncu, ko je bilo že prepozno.

Poleg meta za tri točke pri pogledu na statistiko najbolj bode razmerje podaj za koš, ki je bilo 20:10 za domače.

Hopsi Polzela : Šentjur 85:74 (25:18, 17:18, 28:12, 15:26)

Popadić 20, Allen 14, Pešić 12, Jurček 10, …

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele: “Zmagali smo pomembno tekmo. Ta zmaga nam daje pogojno možnost, da se uvrstimo v Ligo za prvaka. Upam, da bo zadnje kolo rednega dela prvenstva odigrano korektno do vseh ekip.”

Jakša Vulić, trener Šentjurja: “Zaslužena zmaga Hopsov, ki so tekmo odigrali agresivnejše od nas. Hitro so vzpostavili svoj ritem igre. V naši igri je bil pretok žoge preslab, premajhno je bilo tudi število asistenc. To je glavni razlog, da smo na tako zahtevnem gostovanju kot je na Polzeli izgubili. Tekmo moramo čimprej pozabiti in se osredotočiti na srečanje z Rogaško. Še vedno imamo vse v svojih rokah. Verjamem, da se nam bo s podporo naših navijačev uspelo uvrstiti v Ligo za prvaka.”

KRKA : ZLATOROG LAŠKO 69:58
HELIOS SUNS : ŠENČUR GGD 82:85
ROGAŠKA : PETROL OLIMPIJA 75:71 (četrtek)

10. Zlatorog Laško 4/13 21

V torek bo ob 18.00 v šentjurskem hruševcu tekma z Rogaško, ki bo odločila, če bo naše območje imelo v ligi za prvaka eno ali dve ekipi. Poraz s Slatinčani bi za Šentjurčane prišel v poštev, če bi Hopsi v zadnjem kolu izgubili pri zadnjeuvrščenem Zlatorogu v Laškem.

§

Podčetrtani so v predzadnjem kolu 2. slovenske košarkarske lige gostovali v Ilirski Bistrici in po boljšem drugem polčasu prišli do 19. zmage.

Po zelo izenačeni prvi četrtini so gostitelji v drugi imeli pobudo in v 17. minuti uspeli povesti za 7 točk, a so termalci do polčasa znižali na 44:43.

Sredi tretje četrtine sta bili ekipi še zelo blizu skupaj, potem pa so odločneje zaigrali gostje, ki so si priigrali prednost in po 30. minutah vodili za 8. Termalci tudi v zadnji četrtini niso popuščali in poviševali razliko. Ta je v 37. minuti znašala 17 točk, kar je bila tudi dovoljšnja zaloga za mirno končnico.

PLAMA PUR : TERME OLIMIA PODČETRTEK 71:84 (21:24, 23:19, 15:22, 12:19)
Strnad 18, Cerkovnik 17 (12 skokov), Karavdić 14, Štruc 11, …

12. Ljubljana 4/16 24

V tekmi zadnjega kola rednega dela bo v soboto, 17. februarja, v Podčetrtku tekma s Konjicami.