Poraz Dobovca v vročem derbiju

V obračunu prvouvrščenih ekip je ekipa Dobovca v Litiji po dolgem času doživela poraz, sicer drugi v aktualni sezoni. Za črno-bele je prvič zaigral reprezentant Žiga Čeh.

Gostitelji so v 12. minuti vodili z 2:0, Dobovec pa je preko Aleša Marota v 16. minuti iz 10-metrovke znižal. Pivovarji so sicer v prvem polčasu zgrešili dva udarca z “bele” točke. Nenatančna sta bila bila Čeh in Marot.

Litijani so odlično začeli drugi polčas in v 24. minuti vodili že s 4:1. Četrti gol so dosegli z igralcem več po izključitvi Ivice Majića v 23. minuti, ko je prejel drugi rumeni karton. Gostje so v 28. minuti na enak način ostali še brez Matjaža Vojska v sicer zelo sporni situaciji, ko sta se medsebojno vlekla z domačim reprezentanton Denisom Totoškovićem, slednji pa je Vojsku pri padcu slekel dres. Zadnji gol na tekmi je v 29. minuti tekme, ki je “bruto” trajala kar dve uri, za goste, ki so takrat igrali le s tremi možmi v polju, iz prostega strela z 9 metrov prispeval Josip Jurić.

Dobovec, ki je Litijane na prvi tekmi v Rogaški Slatini ugnal kar z 8:2, sedaj znova zaseda drugo mesto na lestvici, do konca rednega dela tekmovanja pa sta še dva igralna petka.

FC Litija : Dobovec Pivovarna Kozel 4:2 (2:1)
1:0 Ručna (7.), 2:0 Fetić (12.), 2:1 Marot (16.), 3:1 Totošković (23.), 4:1 Turk (24.), 4:2 Jurić (29.)

FutureNet Maribor – KMN Sevnica 4:4

KMN Oplast Kobarid – Siliko Rem Power 2:2

Benedikt Avtodeli Džauš – FC Ivančna Gorica 7:5