Karateisti nastopili na prvem konjiškem pokalu

V soboto je bil v Slovenskih Konjicah 1. pokal konjiškega konja. Na njem je nastopilo veliko tekmovalcev, kar 611, iz 16 držav iz 94 klubov. Med njimi so bili tudi trije člani karate kluba Kozjansko in Obsotelje: Vinko Juraja, Grega Zbil in Jakob Žumer.

Kot po navadi je prvi začel najmlajši Vinko Juraja, ki je kljub bolezenskem stanju dal vse od sebe in osvojil kar dve medalji. V kategoriji do 8 let osvojil 3. mesto, v kategoriji višje, do 9 let od 8.-6. KYU, pa premagal vso konkurenco in zasluženo osvojil 1. mesto.

Nastopil je še en kataš, in sicer Grega Zbil, ki se je v kategoriji do 9 let – absolutno zavihtel na dobro 3. mesto.

Jakob Žumer je nastopil v športnih borbah, in sicer v kategoriji do 11 let nad 45kg. Z odličnima dvema borbama je v polfinalu na tesno po sodniški odločitvi izgubil 3:2. Nato je po repasažni borbi, zopet po sodniški odločitvi s 3:2, za las izgubil medaljo za 3. mesto. Na koncu tako osvojil 5. mesto. Verjamemo, da mu je to vlilo še dodatno motivacijo za delo naprej, kjer bo nedvomno dobil spet priložnost za nove medalje in nastope.