Šentjur mednarodno sezono končal z visoko zmago; Rogaška bo težko nadomestila visok pokalni poraz; instalaterji s +30

Sinoči sta bila po dveh dneh na košarkarskih prizoriščih znova aktivna prvoligaša z našega območja, ki pa sta tokrat odigrala tekmi, ki nista v okviru državnega prvenstva. Šentjurčani so zaključili sodelovanje v pokalu Alpe Jadran, Slatinčani pa so ogrozili sodelovanje v pokalnem tekmovanju.

Šentjur je nastopil z novim Američanom Coreyem Allenom, ki je zadel vse štiri mete za tri točke, v tem elementu pa je bila domača ekipa v Hruševcu zelo razpoložena, saj so zadeli kar 16 takšnih metov, ob 64 % izkoristku. Domača ekipa je prvi polčas dobila za 7 točk, v tretji četrtini pa je njihova prednost narasla na  26, tako da gostje z Madžarske v zadnjih 10 minutah niso imeli možnosti priti do zmage.

Šentjur : Egis Körmend 93:77 (20:17, 27:23, 32:13, 14:24)

Pešić 16, Allen 15, Jereb 12, Rizman 12, Williams 11, …

Jakša Vulić, trener Šentjurja: “Tokrat smo imeli odličen strelski večer in upam, da so nekateri igralci s tem povrnili samozavest, ki nam bo prav prišla na prihodnjih tekmah.”

Gašper Potočnik, trener Egis Körmenda: “Imamo izjemno natrpan urnik tekem in to srečanje za nas ni prišlo v pravem času, kar pa ne opravičuje tako slabega pristopa k tekmi”

§

Na prvi tekmi četrtfinala Pokala Spar so Slatinčani gotovali v Šenčurju, kjer so si gostitleji veliko zalogo prednosti priigrali že v prvem polčasu, ko so prisilili goste, da so izgubili 11 žog. Na drugi strani so pridno polnili koš Slatničanov in na glavni odmor odšli s prednostjo 16 točk.

V drugem delu domači košarkarji niso popuščali. Še več, svojo prednost so višali iz minute v minuto. Tri minute do konca tretjega dela srečanja je Šenčur dosegel dvakrat več točk kot Rogaška (60:30). Zadnjih deset minut je tako odločalo zgolj o razliki, ki jo bodo Gorenjci branili čez deset dni v Rogaški Slatini.

Uvodne minute zadnje četrtine so pripadle varovancem Damjana Novakovića, ki so z delnim izidom 11:2 pet minut do konca srečanja zaostajali za 18. Bližje Slatničanom ni uspelo priti. Domači košarkarji so prevzeli pobudo tudi v zadnjih minutah tekme, dosegli zadnjih šest točk in si priigrali visokih 26 točk naskoka pred povratnim srečanjem

Šenčur GGD : Rogaška 78:52 (18:12, 22:12, 22:11, 16:17) – povratna tekma 18. januarja ob 19.00 (spletni prenos na kzs.si)
Davis 11, …

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe: “Čestitam fantom za pristop in zmago na današnji tekmi. Zavedamo se, da je to šele prvi polčas in nas v Rogaški Slatini čaka še ena zahtevna tekma. Povratna tekma se bo začela z 0:0.”

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Nocoj smo se aktivirali šele v zadnji četrtini. Na žalost ob koncu tekme nismo uspeli zadeti nič in si pred povratnim srečanjem priigrati znosnejšega zaostanka. Zato lahko rečem, da je Šenčur že udeleženec zaključnega turnirja Pokala Spar.”

V sredo bo Rogaška v okviru 2. ABA lige gostovala v Splitu.