Rogaška z vzponi in padci v Splitu

V izjemno natrpanem januarskem sporedu je ekipa Rogaške dva dni po pokalnem porazu v Šenčurju odpotovala v glavno mesto Dalmacije, kjer so vpisali tretji poraz v petih dneh.

Po izenačenem uvodu je v drugi polovici prve četrtine domača zasedba prišla do prednosti 14 točk, po 10 minutah pa je bila razlika 10. Na polovici druge četrtine je prednost Splita narasla na 20, kmalu za tem pa je bilo na semaforju že 50:22. V dveh minutah je gostom uspela serija 10 točk, ob polčasu pa je domača prednost znašala 18.

Po glavnem odmoru se je Rogaška podala v lov za gostitelji in po dobrih štirih minutah nadaljevanja prišla na 58:51. Takrat se je gostom spet ustavilo, saj je bil delni izid do konca tretje četrtine 13:2.

Zadnji kvartal je Rogaška dobila za 8 točk in ublažila poraz, vendar ni prišlo do položaja, da bi Slatinčani lahko ogrozili primat domačih.

Rogaška je bila boljša v trojkah in skokih, domači pa so bili bistveno bolj uspešni v igri pod košem in podajah.

Split : Rogaška 85:75 (27:17, 26:18, 18:18, 14:22)