Drugič v sezoni na isti večer zmagala Rogaška in Šentjur; Podčetrtani skoraj zapravili 26 točk prednosti

Trinajsti januar je bil srečan za košarkarje obeh območnih prvoligašev. Rogaška je doma prišla do zmage nad Polzelani, Šentjurčani pa so v gosteh po podaljšku ugnali Ilirijo.

Slatinčani so začeli zelo razpoloženo in v prvo četrtino dobili za 14 točk. Po 15 minutah je bilo na semaforju 37:27, potem pa je gostujoča zasedba prišla na točko zaostanka, a je Rogaška polčas dobila za šest.

Tretjo četrtino so znova bolje začeli domači, ki so v 25. minuti vodili za 12 točk, toliko pa je bila razlika tudi na začetku zadnje četrtine. Hopsi so dve minuti do konca izenačili na 65, a je Rogaška z dvema košema iz igre minuto in četrt do konca vodila za štiri. Po košu Šantlja je tudi končna trojka gostov prišla prepozno.

Rashun Davis je postavil svojo najboljšo strelsko znamko, saj je vpisal 31 točk. Rogaška je bila slaba v metu za tri točke, saj je zadela le 5 metov od 20 poskusov.

ROGAŠKA : HOPSI POLZELA 71:68 (29:15, 13:21, 15:12, 14:20)
Davis 31, Nikolić 12, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Po pričakovanjih je za nami zelo težka tekma. Dobili smo jo z agresivno igro v obrambi. Zahvalil bi se našim navijačem za podporo, s katero so nam pomagali priti do novega uspeha.”

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele: “Z okrnjeno zasedbo in še z dodatno poškodbo smo tesno izgubili srečanje v Rogaški Slatini.”

§

V legendarnem Tivoliju sta bili ekipi v prvem polčasu precej skupaj. V 13. minuti je Šentjur vodil za najvišjih 5 točk v tem delu tekme. Po glavnem odmoru je bolje igrala zasedba Ljubljančanov, ki je v tretji četrtini največ vodila za 6, na začetku četrte pa za 7 točk. Šentjurju se je uspelo priključiti, a so domači kmalu znova vodili za 6. S serijo 7 točk je Šentjur dve minuti do konca povedel za točko, kasneje pa za tri, a je domačim uspelo priti do podaljška. V dodatku so bili bolj zbrani gostje, ki so natančno izvajali proste mete, s peto trojko pa je usodo Ilirije zapečatil Jan Rizman.

Šentjur je z zmago znova aktivno v igri za preboj v ligo za prvaka.

ILIRIJA : ŠENTJUR 84:94 (19:23, 16:13, 22:17, 18:22, 9:19) *po podaljšku
Rizman 19, Pešić 17, Allen 16, Popadić 14, Williams 11, …

Saša Dončić, trener Ilirije: “Svojim fantom lahko samo čestitam za borbeno igro. Kot sem omenil že pred tekmo smo imeli katastrofalen teden glede poškodb in bolezni. Močno se nam je poznala odsotnost Mladenovskega in Hukića, tekmo so bolni odigrali Modrić, Rodič in Šiško. Bili smo blizu presenečenja, vendar nocoj je bila sreča na strani Šentjurja. Tekme na domačih tleh na žalost ne moreš dobiti, če zgrešiš 11 prostih metov.”

Jakša Vulić, trener Šentjurja: “Za nami je zelo zanimivo srečanje. Menim, da tekmo morali dobiti že po rednem delu. V podaljšku smo zdržali pritisk in prišli do zaslužene zmage. Ta uspeh veliko pomeni za našo samozavest in nadaljnje delo. Z mislim smo že pri naslednji tekmi.”

HELIOS SUNS : KRKA 104:102
ŠENČUR GGD : SIXT PRIMORSKA 77:81
PETROL OLIMPIJA : ZLATOROG LAŠKO (ponedeljek)