Rogaška z visoko razliko boljša od Vršca

V 8. kolu druge jadranske lige je Rogaška gostila drugouvrščeni Vršac, kar pa slatinskih košarkarjev ni grogiralo.

Domači so začeli s tremi trojkami najboljšega domačega strelca Mitje Nikolića, kar je napovedalo dober strelski večer, saj so jih skupaj zadeli 14. V 5. minuti je domača vrsta povedla z dvomestno prednostjo, prvo četrtino pa končala s +13. S trojko Marka Pajića je v 15. minuti domača zasedba povedla že za 19 točk. Gostje iz Vojvodine so v 18. minuti prišli na 8 točk zaostanka, a je Rogaška s serijo 8:0 na polčas odšla s +16.

Razpoloženi gostitelji so po glavnem odmoru svojo prednost hitro povišali na več kot 20 točk. V 28. minuti je bila razlika najvišjih 27 točk, pred zadnjim kvartalom pa je zaloga znašala 22. Na srečo domačih ljubiteljev košarke tokrat ni prišlo do “zatemnitve”, kajti gostje se niso uspeli na manj kot 17 točk.

Rogaška je s to zmago prišla na 5. do 8. mesto.

Rogaška : Vršac 95:72 (26:13 28:25 18:12 23:22)

Nikolić 16, Davis in Pajić 14, Fon 13, Drobnjak 11, …

V soboto, 9. decembra, bo v okviru državnega prvenstva v Rogaški Slatini ob 19.00 tekma s Šentjurjem.

*foto: KK Rogaška