Rogaško znova pokopala izredno slaba četrtina; Šentjur z visoko zmago, termalci bodo na Miklavževo lovili Parklje

Po reprezentančnem premoru je ekipa Rogaške nadaljevala s tekmovanjem v drugi jadranski ligi, tokrat pa so se Slatinčani napotili v staro črnogorsko prestolnico, Cetinje.

Po domačem vodstvu s 17:10 je Rogaška vzpostavila ravnotežje, tako da se je prva četrtina končala z izenačenjem na 21. Gostitelji so rahlo prednost vzdrževali skozi vso drugo četrtino, ko so največ vodili za pol ducata točk, tolikšna pa je bila tudi njihova prednost ob polčasu.

Slatinčani so s košem razpoloženega Drobnjaka sredi tretji četrtine povedli 48:54. Kvartal se je končal s točko prednosti za Lovćen. V zadnji četrtini pa popolna zatemnitev pri Rogaški! Črnogorcem je uspela serija 17 točk in visoka zmaga.

Lovćen 1947 : Rogaška 92:73 (21:21, 25:19, 19:24, 27:9)

Davis 27, Drobnjak 15, Fon 12, …

Rogaška bo v petek, 1. decembra, gostovala pri Olimpiji v Stožicah.

§ §

V okviru pokalnega tekmovanja so Šentjurčani gostovali pri tretjeligašu v Nazarju in vpisali visoko zmago.

Nazarje : Šentjur 52:80 (15:27, 13:17, 16:14, 8:22)

Pešić 31, Maček 13, …

Podčetrtani so gostovali pri enem od ljubljanskih drugoligašev, šlo pa je za tekmo ekip, ki sta v vrhu 2. SKL. Tekma je bila kar živahna, če sklepamo, da sta sodnika oz. delegat zaradi groženj enega od gledalcev poklicali policijo.

Parklji : Terme Olimia Podčetrtek 70:65 (19:15 13:17, 21:16, 17:17)

Karavdić 14, Strnad 12, Tabak 10, …

Povratni tekmi bosta v torek, 5. decembra, v Šentjurju ob 18.00, v Podčetrtku ob 19.00.

*foto: KK Lovćen