Rogaška zmagala z odlično zadnjo četrtino, Šentjur pri Olimpiji v ponedeljek; termalci do novih dveh točk

Edini območni prvoligaš, ki je nastopil v soboto, je bila ekipa Rogaške, ki je gostila Šenčurjane, ki so imeli do te tekme le en poraz.

Domači so začeli uspešno in prvo četrtino dobili z 8 točkami prednosti. Domača ekipa je v drugi četrtini držala prednost in na polčas odšla s +10. Še v 23. minuti je bilo 12 točk prednosti za Slatinčane, potem pa je gostom uspela serija kar 0:21!

Zadnjo četrtino so domači lovili 6 točk zaostanka. V vodstvo s 55:54 so prešli v 35. minuti, do konca pa je bila na igrišču praktično samo domača zasedba, ki je zadnjo četrtino dobila kar za 18 točk.

ROGAŠKA : ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA 70:58 (18:10, 21:19, 7:23, 24:6)
Nikolič 18 (16 skokov), Pajić 16, Fon 11, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Za nami je težka borba in pomembna zmaga. Zahvalil bi se navijačem za korektno in dobro navijanje.”

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe: “Odigrali smo čvrsto in trdo tekmo, ki je bila izenačena do same končnice. Ključni razlog za poraz je bila preslaba igra v obrambi v zadnjih desetih minutah, ko smo gostiteljem dovolili štiri odprte mete za tri točke.”

HELIOS SUNS : SIXT PRIMORSKA 70:72
ZLATOROG LAŠKO : ILIRIJA 66:75
KRKA : HOPSI POLZELA 88:74 (19:16, 28:17, 14:17, 27:24)
Ponedeljek, 20. november, ob 19.00: PETROL OLIMPIJA : ŠENTJUR (prenos na kzs.si)

7

Rogaška bo v sredo v okviru ABA 2 lige gostovala na Cetinju. V petek bodo Šentjurčani v okviru pokala Alpe Jadran ob 18.00 gostili češki Dečin.

§ § §

2. SKL

Termalci so imeli pri zadnjeuvrščeni ekipi po uvodnih 2:9 nekoliko bolj žilavega nasprotnika, kot kaže položaj na razpredelnici. Gostitelji so v 13. minuti povedli 26:22, Podčetrtani pa so polčas dobili za 7 točk.

Portorožani so znova zagrozili na začetku tretje četrtine, saj so s serijo 13:2 prešli v vodstvo 49:45. To je prebudilo goste, ki so po 30 minutah vodili za 9. Do konca tekme so Podčetrtani nadzirali razliko in jo do konca nekoliko povišali.

PORTOROŽ : TERME OLIMIA PODČETRTEK 73:87 (19:22, 17:21, 19:21, 18:23)
Radanovič 22, Strnad 21 (11 podaj), Štruc 17,Cerkovnik 10, …

5

Naslednjo tekmo termalci igrajo v nedeljo, 26. novembra, ko bodo gostili Sežance.