Podčetrtani slavili po podaljšku

V zadnji tekmi 8. kola 2. slovenske košarkarske lige so Podčetrtani v derbiju vrha gostili ekipo iz Sežane, ki so jo uspeli premagati po 45 minutah igre in so sedaj sami na vrhu lestvice z enim porazom.

Začetek je pripadel gostom, ki so povedli s 6:12, a so domači nevarnost prevelike razlike izničili s serijo sedmih točk. Kraševci so si nekaj prednosti znova nabrali sredi druge četrtine, ko so največ vodili za 9, ob polčasu pa je bila 37:44.

Termalci so po glavnem odmoru potrebovali šest minut, da so izenačili, ekipi pa sta bili potem do sredine zadnje četrtine povsem skupaj. Domači so s serijo sedmih točk sredi 37. minute vodili 77:70, a gostom dovolili, da so prišli v ugoden položaj za zmago, saj je bilo v zadnji minuti 79:81. Po zgrešeni akciji na vsaki strani je podaljšek iz prostih poskusov izsilil Nejc Strnad. Isti igralec je z istega položaja postavil tudi končni izid tekme, Podčetrtani pa so v podaljšku bili za štiri točke uspešnejši od gostov.

Terme Olimia Podčetrtek : Mesarija Prunk Sežana 92:88 (20:20, 17:24, 22:17, 22:20, 11:7)

Cerkovnik 26, Strnad 18, Štruc 13, Karavdić in Radanović 10, …

LTH CASTINGS : PLAMA PUR 88:81
GROSUPLJE : PORTOROŽ 68:60
ECE TRIGLAV : BRINOX MEDVODE 81:65
KONJICE : LJUBLJANA 81:95
CELJE : PARKLJI 65:74