Mlajši učenci iz Podčetrtka podprvaki Superšolarja

V Postojni se je z zaključnim turnirjem končalo osnovnošolsko tekmovanje mlajših učencev Superšolar. Na koncu so največ znanja in športne sreče imeli Domžalčani, ki so se veselili naslova prvakov. Na drugem mestu so zaključili košarkarji OŠ Podčetrtek in tako nadgradili lanskoletno tretje mesto.

Gašper Škorjanc je bil najboljši strelec

Gašper Škorjanc je bil z 58 točkami najboljši strelec zaključnega turnirja, izbran pa je bil tudi v najboljšo peterko.

Polfinale: OŠ MIROSLAVA VILHARJA POSTOJNA : OŠ PODČETRTEK 43:52 (8:27, 21:9, 14:16)
OŠ Podčetrtek: Stiplošek, Kovačič, Verboten, Flajnik, Toplišek 4, Švigelj 10, Videtič, Tacer 8, Brin, Hrvatič, Škorjanc 30.

Finale: OŠ DOMŽALE : OŠ PODČETRTEK 51:43 (18:16, 10:18, 23:15)
OŠ Podčetrtek: Stiplošek 1, Kovačič, Verboten 2, Flajnik, Toplišek 4, Švigelj 8, Videtič, Tacer, Brin, Hrvatič, Škorjanc 28.

Končni vrstni red:
1. OŠ DOMŽALE
2. OŠ PODČETRTEK
3. OŠ VRHOVCI
4. OŠ MIROSLAVA VILHARJA POSTOJNA

Dodajmo, da je bil to tretji zaključni turnir v zadnjih dveh letih za mlade košarkarje iz Podčetrtka. Po četrtem mestu pri starejših učencih letos in lanskem tretjem mestu med mlajšimi učenci so se ti v isti kategoriji v Postojni okitili še s srebrom.

*na sliki Gašper Škorjanc, foto: KK Podčetrtek