Člani ŠD Zagorje prvič občinski prvaki; 5. kolo šentjurske lige

Športna zveza Kozje od leta 2005 dalje v sodelovanju s športnimi društvi organizira občinsko prvenstvo v malem nogometu. Prvenstvo tradicionalno poteka v času prvomajskih praznikov in v sklopu prireditev ob občinskem prazniku Občine Kozje. Prvenstvo se seli po igriščih znotraj Občine Kozje in letos je potekalo na igrišču v Zagorju.

ŠD Zagorje
ŠD Zagorje

Prvotno je bilo napovedano za 27. april, vendar so ga zaradi slabega vremena prestavili na 2. maj. Prijavljenih je bilo pet ekip, vendar se ena ekipa prvenstva ni udeležila.

Že polfinalni tekmi sta ponudili zelo izenačen nogomet. V prvem polfinalu je ekipa ŠD Podsreda šele po streljanju dodatnih strelov premagala ekipo ŠD Buče. V drugem pa smo videli en sam zadetek, ki je ekipo ŠD Zagorje odpeljal v finale, ekipo ŠD Kozje pa v boj za tretje mesto. Tu so bili Kozjani uspešni in z zmago nad ŠD Buče osvojili končno tretje mesto.

V finalu so bili domačini, ekipa ŠD Zagorje boljši od ekipe ŠD Podsreda ter so se sploh prvič veselili naslova občinskega prvaka. Zanimivo pa je tudi dejstvo, da je naslov prvaka na 12 občinskih prvenstvih, kar osemkrat ostal v kraju, kjer se je prvenstvo igralo. (R.G.)