Rogaška z zmago pri Olimpiji že v polfinalu končnice (foto); Tajfun potrdil prvoligaški status

Do konca lige za prvaka so še tri tekme, ekipa Rogaške pa si je že izborila polfinale! Na lestvici si z enim samim porazom prepričljivo deli prvo mesto s Krko. Tokrat so Slatinčani Union Olimpijo ugnali še v Tivoliju.

K uspehu gostov je pripomogel tudi domači trener, ki je skoraj vso minutažo porazdelil med šest igralcev, kar so Slatinčani znali izkoristiti predvsem v zadnji četrtini.

Rogaška je s trojko Dragiše Drobnjaka začela s 6:15, a so domači do konca četrtine zaostanek znižali za točko. Večino druge četrtine sta bili ekipi skupaj, pred glavnim odmorom pa je ljubljanska zasedba povedla za štiri točke.

S trojko Oliverja, ki je dosegel kar 33 točk, je Olimpija v 24. minuti povedla za osem točk, Rogaška pa je do konca četrtine uspela prepoloviti zaostanek. V 34. minuti je s petimi tokčkami Mihe Fona gostujoča falanga, ki je zaradi petih osebnih napak ostala brez Drobnjaka in kmalu za tem še brez Leona Šantlja, povedla za dve točki. Na polovici zadnje četrtine je Fon s trojko poskrbel za izenačenje na 69, napad kasneje pa še na 71. Rogaška je potem potegnila s košema Johnsa in Fermeta, 15 sekund pred koncem pa je gostujoči kapetan iz prostih metov zadel za 73:77. Domači so znižali preko Mulalića, Taylor Johns pa je zgrešil prosta meta. Na koncu je Hrovat zgrešil met za zmago gostiteljev.

UNION OLIMPIJA : ROGAŠKA 75:77 (16:17, 25:21, 20:19, 14:20)
Davis 23, Fon 14, Ferme 11, Johns 10, …

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije: “Čestitam Rogaški za zmago. Naredili smo vse kar je bilo v naši moči, žal pa ni bilo dovolj.”

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Srečanje v Ljubljani je imelo različne faze. Kljub vsemu smo uspeli priti do izenačene končnice, kjer se je Olimpija pod pritiskom nujno potrebne zmage zlomila in nam prepustila zmago. Veseli me, da so nas na tem gostovanju spremljali naši navijači. Z mislimi smo že pri sobotni tekmi, ko bomo napadali novo zmago.”

6. Helios Suns 0/7 7

Rogaška bo v soboto, 22. aprila, gostila polzelske Hopse.

§ §

Liga za obstanek

V tekmi z zadnjeuvrščeno ekipo so šentjurski košarkarji imeli priložnost za potrditev prvoligaškega statusa, kar jim je brez večjih težav tudi uspelo. Tokrat so bili točkovno najbolj uspešni Tajfunovi centri, saj v nasprotni ekipi niso imeli dostojnega tekmeca.

Po prvi četrtini, ki so jo Šentjurčani dobili z dvojno razliko, so gostje naraščanje domače prednosti uspeli zaustaviti, saj je razlika ob polčasu znašala le 13 točk, čeprav je bila toliko tudi že po sedmih minutah igre.

V tretji četrtini se je Tajfun odlepil na 23 točk, v 33. minuti pa je bila šentjurska prednost okroglih 30. Toliko je znašla tudi v zadnji minuti, gostje pa so končni izid postavili z eno od svojih devetih trojk.

TAJFUN : PORTOROŽ 78:51 (24:12, 19:18, 17:7, 18:14)
Fifolt 16, Miković 12, Spicer 10 (10 skokov),

Jurica Golemac, trener Tajfuna: “Tekmo smo odigrali profesionalno in prišli do zaslužene zmage. Naslednjo tekmo imamo že čez tri dni, zato smo minute razporedili med vse igralce. Znova bi se zahvalil navijačem za podporo.”

Konstantin Subotić, trener Portoroža: “Čestitke domačinom za zanesljivo zmago. Tekmo smo odigrali po svojih trenutnih zmožnostih. Košarkarji so pustili srce na igrišču, kar je na koncu najbolj pomembno.”

ŠENČUR GGD : LTH CASTINGS 77:80

TERME OLIMIA PODČETRTEK : SIXT PRIMORSKA 75:90 (torek)