Rogaška v predzadnji sekundi potopila Olimpijo (video); Tajfun visoko skozi Lucijo

Nocoj sta od košarkarskih prvoligašev z območja na igrišče stopili dve ekipi. V Rogaški Slatini je v dramatični končnici proti Union Olimpiji s košem Dragiše Drobnjaka v zadnji sekundi slavila domaca vrsta. Šentjurčani so v ligi za obstanek gostovali pri Portorožu, kjer niso imeli dostojnega nasprotnika. Podčetrtani bodo v Kopru igrali v nedeljo zvečer.

Slatinčani so proti aktualnim pokalnim prvakom začeli odlično in prvo četrtino dobili za devet točk. V 18. minuti je Matic Grušovnik domačo prednost povišal na 14 točk, najvišja pa je bila kmalu po glavnem odmoru, ko je bilo po košu Darwina Davisa 48:31. Od takrat naprej so bili veliko boljši nasprotnik gostje, ki so se do konca tretje četrtine približali na štiri točke zaostanka.

Do izenačenja je prišlo v 33. minuti. V 38. minuti so gostje povedli s 65:69. Po domači minuti odmora je prišlo do dveh izenačenj. 15 sekund pred koncem je Dragan Đuranović Rogaško popeljal v minimalno vodstvo, a je na drugi strani izpod obroča zadel najkoristnejši igralec lige ABA, Nikola Janković, ki je skupaj dosegel 26 točk. Rogaška je imela za zadnjo akcijo 5,76 sekunde. Avt je izvajal Miha Fon, ki je podal Tadeju Fermetu, ta pa je žogo oddal Dragiši Drobnjaku, na katerega je gostujoča obramba pozabila, prekaljenemu veteranu pa ni bilo težko zadeti, ob tem pa je Brandon Jefferson nad njim naredil še osebno napako. Na koncu je Drobnjak zgrešil dodatni prosti met, a Janković ni zadel meta preko celega igrišča.

Rogaška ima po dveh tekmah skupine za prvaka poln izkupiček!

Rogaška : Union Olimpija 75:74 (27:18, 17:13, 13:22, 18:21)
Ferme 18, Davis 14, Đuranović 13, Drobnjak 11, …

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Večji del tekme smo igrali zelo dobro in Olimpijo držali na varni razdalji. V zadnji četrtini nismo našli rešitve za razigranega Jankovića, nato pa je Jefferson z zadetimi meti iz razdalje skoraj obrnil tekmo v korist Ljubljančanov. Na koncu smo z maksimalno borbenostjo in zbranostjo prišli do pomembne zmage. Čestitam igralcem za zmago in navijačem za podporo.”

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije: “Čestitke Rogaški, ki je prišla do zaslužene zmage. Vprašanje je, kako bi se končala tekma, če bi mi boljše odigrali prvi polčas. O teh stvareh moramo razmišljati. V primeru, da bomo imeli v glavi, da lahko kakšno stvar opravimo tudi s pol moči, se bomo opekli. Menim, da je to opozorilo prišlo ob pravem času.”

6. Hopsi Polzela 0/2 2

V sredo, 29. marca, bo ob 19.00 Rogaška začela tekmo pri Hopsih.

§ §

Portorož : Tajfun 54:89 (9:23, 13:24, 14:18, 18:24)

Grant 20, Fifolt 14 (14 skokov), Brodnik in Maček po 11, Jereb 10, …

6. Portorož 1/11 13

V sredo bo v Hruševcu ob 19.00 tekma s predzadnjo ekipo. Pol ure prej se bo v Podčetrtku začela tekma s Portorožem.

*foto: Ladies dance team