Tako Tajfun kot termalci za malo prekratki

Nocoj so v okviru 19. kola prvoligaškega tekmovanja na parket stopili igralci ekip iz Podčetrtka in Šentjurja. Termalci so se dobro upirali najbolj trofejni slovenski ekipi, ki je nedavno osvojila naslov pokalnih prvakov, Tajfun pa je v pomembni tekmi v boju za ligo za prvaka tesno klonil v Savinjski dolini.

Terme Olimia Podčetrtek : Union Olimpija 80:85 (23:31, 24:11, 20:20, 13:23)

Gibbs 23, Štruc, Strnad in Cerkovnik (9 skokov) po 11, …

Ob Sotli so bolje začeli Ljubljančani, ki so sredi prve četrtine povedli za 11 točk. V drugi četrtini je prišlo do popolne prevlade gostiteljev za katere je prvič nastopil Ashton Gibbs. Ravno z njegovo trojko so gostitelji v 14. minuti prvič povedli. Domači so v tem delu igre dvakrat vodili za šest točk, ob polčasu pa je bil rezultat 47:42.

V prvih minutah drugega polčasa so gostitelji nadzorovali srečanje in v 24. minuti povedli za 10 točk, a so gostje do konca 30. minute uspeli razliko prepoloviti (67:62). Zadnji kvartal je Olimpija odločneje zaigrala v obrambi, tako da so gostitelji težko prišli do metov. Po 36 minutah igre je prišlo do izenačenja na 72, gostje pa so povedli povedli šele minuto pred koncem. V zadnjih trenutkih tekme so bili bolj zbrani zeleno-beli.

Andrej Žakelj, trener Term Olimia Podčetrtka: “Čestitam svojim igralcem za pristop. Začeli smo nekoliko premehko, nato pa smo se pobrali in igrali kot smo se dogovorili. V zadnjih petih minutah smo storili nekaj napak, kar so košarkarji Uniona Olimpije izkoristili.”

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije: “Čestitke igralcem za zmago”

Hopsi Polzela : Tajfun 77:75 (16:27, 22:22, 19:13, 20:13)
Grant 17, Vujasinović 16, Spicer 13, Maček in Miković 11, …

Šentjurska ekipa je po 20 dneh premora na Polzeli igrala okrepljena s Tomažem Jerebom, ki je prej igral za drugoligaša iz Slovenskih Konjic, na drugi strani pa tekmo zaradi poškodbe izpustil Mirza Sarajlija, zobe pa je stisnil tudi Daniel Vujasinović, ki ima težave s kolenom.

Tajfun je začel poletno in si v prvi četrtini nabral največ 13 točk prednosti, pri tem pa so zadeli štiri trojke. Gostitelji so se na začetku druge četrtine približali na pol ducata točk zaostanka, a so šentjurski košarkarji odgovorili s trojkami in v 18. minuti vodili že 18 točk. Polzelani so do polčasa razliko zmanjšali na 11.

Po glavnem odmoru je Tajfun uspel vzdrževati razliko, proti koncu tretje četrtine pa so se Hopsi približali le na tri točke zaostanka. Varovancem Jurice Golemca je v zadnji četrtini znova uspelo nekoliko pobegniti, saj je bilo po 35 minutah igre 62:70. V poldrugi minuti so Polzelani s serijo 8:0 izenačili. V zadnjo minuto so gostitelji vstopili s prednostjo ene točke. Tajfunovci so dvakrat izgubili žogo in s tem tudi lepo priložnost za zmago.

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele: “Košarkarji Tajfuna so nas v prvem polčasu presenetili z domiselno igro. Enostavno nismo bili kos njihovim preciznim metom. Kljub zaostanku 18 točk smo se v drugem polčasu pobrali, spremenili nekaj taktičnih zamisli v obrambi ter tekmo obrnili v našo korist. Čestitam svojim fantom za zmago in uvrstitev v Ligo za prvaka. Ekipi Tajfuna pa želim čim boljše predstave v Ligi za obstanek.”

Jurica Golemac, trener Tajfuna: “Čestitam fantom za odlično tekmo. Zahvaljujem se našim navijačem, ki so nas spodbujali celotno tekmo.”