Rogaška ne bo videla zaključnega turnirja

Ekipi Rogaške so po dveh četrtfinalnih tekmah z Zlatorogom ni uspelo uvrstiti na zaključni turnir v Domžale, saj so bili na drugi tekmi v Laškem slabši od gostiteljev za pet točk.

Slatinčani so na začetku s šestimi Drobnjakovimi točkami in Šantljevo trojko povedli za pet, a so gostitelji še v prvi četrtini uspeli izničiti zaostanek in celo povesti za šest točk. Po rahli pobudi domačih je Rogaška v drugi polovici druge četrtine povedla in držala majhno prednost. Rezultat polčasa 37:41 je z zabijanjem iz protinapada postavil Matic Grušovnik.

Z eno od 10 trojk so gostje preko Tadeja Fermeta v 22. minuti povedli za sedem točk, a je Zlatorog hitro prišel do izenačenja, do konca tretje četrtine pa do vodstva štirih točk. Laščani so v zadnji četrtini vseskozi vzdrževali manjšo prednost, ki ji niso do živega prišle niti gostujoče trojke.

Zlatorog : Rogaška 75:70 (24:19, 13:22, 22:14, 16:15)