V tesnih tekmah Slatinčani zmago izvlekli po podaljšku; termalci za malo prekratki

Sobotni prvoligaški košarkarski tekmi na našem območju sta bili dramatični, končali pa sta se z dvema točkama razlike, v naši podregiji pa je ostala ena zmaga, in sicer v Rogaški Slatini, ki so si jo tamkajšnji košarkarji izborili po podaljšku.

Po izenačeni prvi četrtini si je v Ratanski vasi ekipa iz Kopra sredi druge četrtine priigrala prednost, ki jo je pred iztekom prvega polčasa povišala na največ 14 točk.

Rogaška se je po glavnem odmoru približala, a se je Primorska proti koncu tretje četrtine, ki se je končala z izidom 48:55, znova nekoliko oddaljila. Po trojki Matica Grušovnika je domača zasedba po dolgem času povedla v 35. minuti in potem nekaj minuti držala rahlo pobudo. Pol minute pred koncem rednega igralnega časa je gostujoči Američan Franklin z eno od svojih šestih trojk izenačil na 75.

V sila tesnem podaljšku je odločilni koš v zadnjem trenutku prispeval Dragiša Drobnjak, ki mu je kot branilec podal vedno boljši Američan Taylor Johns.

ROGAŠKA : SIXT PRIMORSKA 89:87 (15:13, 13:25, 20:17, 27:20, 14:12) *po podaljšku
Johns 19 (13 skokov), Ferme (6 podaj) in Drobnjak (7 skokov, 5 podaj) po 18; Franklin 36, Radulović 18, Zupan in Morina po 7.

Damjan Novaković, trener Rogaške: “Odigrali smo tekmo polno preobratov. V prvem polčasu so bili boljši košarkarji Primorske, v drugem polčasu pa mi. Nekaj minut do konca smo imeli tekmo v svojih rokah. Nato se je prebudil Troy Franklin, ki je v zadnji četrtini in podaljšku igral praktično sam in se ga ni dalo ustaviti na noben način. Na koncu smo z borbenostjo in nekaj sreče prišli do pomembne zmage v boju za Ligo za prvaka.”

Aleksander Sekulič, trener Sixt Primorske: “V prvem polčasu smo odigrali dobro obrambo z zelo majhnim številom napak, v drugem pa tekmecu dovolili, da je prišel do lahkih košev, se razigral. Popustili smo v obrambi, izkušen tekmec, kakršen Rogaška je, je ob bučni podpori s tribun to izkoristil in zmago zadržal doma. Če bi bili pametnejši in bolj zbrani v napadu ter bolje reagirali v kakšni situaciji v obrambi, bi z lahkoto dobili tekmo.”

§ §

Podčetrtani so proti letos zelo solidnim Hopsom začeli obetavno, saj so ob pomoči petih trojk iz petih poskusov prvo četrtino dobili kar za 15 točk. Enako prednost so domači držali še v 18. minuti, gostje pa so se do polčasa vseeno uspeli nekoliko približati.

Sredi tretje četrtine je domača prednost povsem upadla, a so termalci proti izteku tretje periode vendarle dodali nekaj plina in po 30. minuti vodili 79:73.

Kljub domači minuti odmora so se Hopsi v 34. minuti s serijo osmih točk znova povsem približali gostiteljem. Po izenačujoči trojki Ivana Držića je malo kasneje daljinski projektil za minimalno vodstvo zadel še gostujoči Američan Hurt.  V zadnjo minuto so Savinjčani stopili s prednostjo treh točk. Mensud Julević je devet sekund pred koncem s trojko znižal na 93:94, vendar Podčetrtanom v preostalem času ni uspelo priti do žoge.

TERME OLIMIA PODČETRTEK : HOPSI POLZELA 93:95 (33:18, 24:31, 22:24, 14:22)
Strnad 20, Štruc 19, Julević 17 (6 skokov, 5 podaj); Hodžić 28 (5 podaj), Čebašek 21 (10 skokov), Hurt 15 (6 skokov).

Andrej Žakelj, trener Term Olimia Podčetrtka: “Čestitam fantom za pravi pristop in borbeno predstavo na tej tekmi. Viden je napredek v naši igri, vendar se bomo morali v prihodnje za boljši končni rezultat držati dogovorov in razmišljati o svoji igri. Nič ne pride čez noč, zato verjamem, da bomo v prihodnje igrali še boljše.”

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele: “Domača ekipa nas je presenetila z agresivno igro in natančnimi meti iz razdalje. V nadaljevanju smo se zbrali, odigrali agresivneje in prišli do zaslužene zmage.”

12. Portorož 1/13 15

Rogaška bo v torek, 17. januarja, ob 19.00 v povratni pokalni tekmi gostila Šenčurjane, s prve tekme pa imajo Slatinčani točko prednosti. V soboto, 21., bo prav tako ob 19.00 v isti dvorani slatinsko-šentjurski prvenstveni derbi. Dan prej bodo termalci tretjo prvenstveno zmago lovili na domači tekmi s Portorožem, ki se bo začela ob 19.00.

§ §

Košarkarice Janine so po gostovanju pri Celjankah v okviru 1. ženske slovenske košarkarske lige igrale še pri drugemu slovenskemu ženstvu, ki igra v jadranski ligi. V Kranju so nudile dostojen odpor do 24. minute, ko so s trojko Tomićeve prišle na zaostanek 34:29, gostiteljice pa so potem dale v višjo predstavo in do konca četrtine prednost povišale na 19 točk, tako da je bila zadnja perioda le še formalnost.

Triglav : Janina 67:44 (15:8, 16:16, 22:10, 14:10)

Tomić 13, Đurić 11, …

Slobodan Rmuš, trener Janine: “Naša ekipa se je dobro odrezala proti agresivni igri Kranjčank. Dali smo vse od sebe. Glede na dobro predstavo, pričakujem zanimivo nadaljevanje sezone.”

9. Domžale 0/11 11

Naslednjo soboto Slatinčanke gostujejo pri Grosupljem, ki ima prav tako kot one doslej le dve zmagi.

§ §

Po novoletni prekinitvi se je nadaljevala tudi sezona v 4. slovenski košarkarski ligi, kjer v vzhodni skupini igra šmarska Jelša, ki je tokrat gostovala v Dravogradu.

Koroška ekipa je bila predvsem v napadu zelo razpoložena in kljub solidni šmarski igri vseskozi rahlo poviševala prednost, ki se je s 13 točk za nadaljnjih 13 dvignila v zadnji četrtini. Nekaj tudi po zaslugi utrujenosti gostov, ki so igrali le s šestimi igralci.

Dravograd : Jelša Šmarje 102:76 (25:18, 24:20, 26:24, 27:14)

7. Parklji mladi 0/8 8

Naslednja tekma Jelše je na sporedu šele čez dva tedna, ko bodo gostovali na Vranskem.