Tajfun po vodstvu za 17 točk razočaral; Podčetrtani v Domžalah igrali le 32 minut; Janina izgubila prednost, a ne zmage; Jelša žilavo na Vranskem

Šentjurski košarkarji so v zadnjih tednih nudili solidne predstave, v petek zvečer pa so razočarali svoje privržence, saj so proti ekipi iz Šenčurja visoko vodili, na koncu pa moštvu, ki je na lestvici nižje od njih, dovolili, da iz Hruševca odnese obe točki.

V zasedbi Jurice Golemca je znova zaigral Američan Khaliq Spicer, ki je prejšnjo soboto izpustil tekmo v Rogaški Slatini. Tajfunovci so po začetnem zaostanku z 8:13 ujeli goste, po prvi četrtini pa sta bili ekipi izenačeni na 17.

Predvsem z odličnim metom razdalje, v prvem polčasu so bile Tajfunove trojke 7/14, je domača ekipa do polčasa gorenjski zasedbi ušla na 39:32.

Še bolje je kazalo po glavnem odmoru, ko so fantje v rdečem začeli izjemno agresivno in po trojki Milana Sebiča v 23. minuti povedli 51:34. Visoka razlika gostov ni zmedla, saj so zaostanek do konca 30. minute znižali na samo pol ducata točk.

Po dobri minuti in pol igre v zadnji četrtini so gostje izenačili na 60. Od takrat naprej razlika ni bila večja od dveh točk, rahlo pobudo pa so imeli varovanci Ernesta Novaka. Devet sekund pred koncem je gostujoči 19-letnik Nejc Martinčič zadel oba prosta mesta, s katerima je dosegel končni izid, saj v zadnji akciji tajfunovci niso uspeli zadeti, ali izsiliti osebne napake.

Tajfun : Šenčur Gorenjska gradbena družba 68:69 (17:17, 22:15, 19:20, 10:17)

Sarajlija 23, Spicer 12, Miković 10, …

Jurica Golemac, Tajfun:”Na koncu so naši tekmeci zasluženo prišli do zmage. Mi se po visokem vodstvu očitno nismo znašli, tudi v obrambnih nalogah nismo izpolnjevali zadanih nalog. Še naprej moramo delati maksimalno osredotočeno, na tekmah pa kazati čim bolj borbene predstave. Za podporo pa bi se znova zahvalil našim čudovitim navijačem, ki so vselej naš šesti igralec.”

Ernest Novak
, Šenčur Gorenjska gradbena družba: “Čestitke mojim košarkarjem za prikazano igro v drugem polčasu. Borili so se do konca, niso obupali niti po zaostanku sedemnajstih tok, na koncu pa prišli do zmage. Nerad izpostavljam posameznike, vseeno pa bi rad čestital Martinčiču, ki je prevzel odgovornost ob koncu tekme. Zahvalil pa bi se našim navijačem, ki so nas bodrili skozi celotno srečanje.”

§ §

Sinočnja tekma v Domžalah, kjer so Podčetrtani iskali presenečenje pri utrujenih gostiteljih, se je začela s 7:2 in takoj s serijo 0:9 za goste, kar je napovedovalo, da bi lahko iztržili kaj več. Gostje so v drugi četrtini vodili z osmimi točkami prednosti, v tem delu tekme pa sta obe ekipi dosegli le 11 točk.

Državni prvaki so sredi tretje četrtine dvakrat izenačili, termalcem pa je uspel sanjski zaključek, saj so do konca 30. minute povedli kar s 40:52.  Ob koncu 32. minute je obsoteljska zasedba prednost povišala še za eno točko, a kaj ko je domačim v naslednjih štirih minutah uspela serija 17:0! Tudi v končnici je bila na igrišču samo ena ekipa, gostje pa so dosegli samo koš iz polja za dve točki.

Helios Suns : Terme Olimia Podčetrtek 67:59 (15:17, 3:8, 22:27, 27:7)

Strnad 18, …

Jakša Vulić, Helios Suns: “Za nami je po pričakovanjih težka tekma. V prvem polčasu smo v napadu odigrali katastrofalno, v drugih 20 minutah pa to popravili. Smo pa lahko s prikazano igro v obrambi zadovoljni skozi celoten obračun. Rad bi čestital našim igralcem, zelo sem ponosen na njih, ker niso odnehali niti takrat, ko smo bili že v izgubljenem položaju. Pokazali so svoj šampionski duh. Po drugi strani me žalosti, da smo se kot prvak spravili v takšen položaj. Ne glede na vse, se bomo v nadaljnjem ritmu preizkusov skušali kar najbolj izkazati.”

Andrej Žakelj, Terme Olimia Podčetrtek: “Čestike fantom za odličnih trideset minut tekme. Držali so se dogovora, vse je šlo po načrtu. V zadnji četrtini smo močno padli, poznala se je utrujenost. Začeli smo delali napake, kar je Helios izkoristil in zato jim lahko le čestitam za zmago.”

12. Portorož 1/14 16

Rogaška bo v torek igrala prvo četrtfinalno tekmo pokala Alpe – Jadran, in sicer v avstrijskem Kapfenbergu. V sredo, 1. februarja, bo ob 18.00 Tajfun začel gostujočo tekmo v Novem mestu. V soboto, 4. februarja, bodo ob 19.00 na vrsti tekme Tajfun : Helios Suns, Rogaška : Hopsi Polzela in Terme Olimia Podčetrtek : Zlatorog.

§ §

Košarkarice Janine so po zmagi z Grosupljim igrale še z eno ekipo, s katero so sosede na prvenstveni razpredelnici prve ženske košarkarske lige.

Slatinčanke so napovedale resen boj za zmago že v prvi četrtini, ki so jo dobile za osem točk. Prednost so domača dekleta držala tudi v drugi četrtini, ko so največ vodila za 11 točk. Slatinčanke tudi v tretji četrtini niso popustile, najvišja prednost pa je v tem delu tekme znašala 13 točk.

V zadnji četrtini so se stvari začele zapletati, saj so gostje v pol tretji minuti izvedle serijo 0:10 in prevzele vodstvo. Ekipi sta bili do zadnje minute povsem skupaj, na koncu pa so gostiteljice s točkami Mateje Baloh vknjižile zmago.

JANINA : JEŽICA 67:62 (17:9, 24:23, 12:12, 14:18)
Baloh 19, Đurić 15, Tomić 12, …

Slobodan Rmuš, Janina: “Glede na to, da smo se danes pomerili proti neposrednim nasprotnicam za uvrstitev med šest najboljših ekip, je bil pritisk precejšen. Nismo si smeli privoščiti poraza, saj so nas košarkarice Ježice premagale že na prvi tekmi, ob morebitni njihovi današnji zmagi pa bi praktično že ostali brez možnosti za uvrstitev v drugi del. Na srečo smo uspeli priti do zmage, moje košarkarice so prikazale zelo borbeno predstavo, dobro so odgovorile na agresivno igro Ježice. Tekma je bila zelo napeta, do zadnjih sekund se praktično ni vedel končni razplet. Seveda bi svojim igralkam čestital za novi dve točki, ki sta nas približali h končnemu cilju, s to miselnostjo pa gremo tudi v prihodnje obračune, ki bodo ključni za uvrstitev med najboljših šest ekip v Sloveniji.”

Bojan Hladnik, Ježica: “Kar nekajkrat smo se danes vrnili po zaostanku, na koncu pa nam žal ni uspelo narediti tiste pike na i, s katero bi prišli do zmage. Manjka nam izkušenj, ekipa je mlada, košarkarice Janine pa so to znale izkoristiti. Vseeno imamo še vedno vse v svojih rokah v boju za uvrstitev med šest najboljših, novo zmago pa želimo doseči že v prihodnjem kolu.”

9. Domžale 0/14 14

V soboto, 11. februarja, je na vrsti gostovanje pri Iliriji.

§ §

Šmarski košarkarji so pri vodilni ekipi 4. SKL – vzhod nastopili le s šestimi košarkarji in jim nudili odličen odpor. Gostitelji so na Vranskem dobili prvi polčas za osem točk, a je Jelša v drugem polčasu prišla blizu.

Vrani Vransko : Jelša Šmarje 79:71 (26:19, 14:13, 20:24, 19:15)