Rogaška iz Avstrije z -9, v četrtfinalu pokala z Laščani; pri veteranih zmagi Šmarja in Planine

Košarkarji Rogaške so v avstrijskem Kapfenbergu odigrali prvo četrtfinalno tekmo pokala Sixt Alpe – Jadran. Severnoštajerska zasedba je dobila vse štiri četrtine, vendar razlika ni tako velika, da je Slatinčani na povratni tekmi naslednji teden ne bi mogli ujeti.

Po zaostanku devetih točk štiri minute pred koncem so gostje z 0:6 prišli bližje, a so po minuti odmora domači košarkarji reagirali bolje in končni rezultat postavili z zabijanjem.

Slatinčani so sicer zadeli kar 14 metov za tri točke, na drugi strani so domači ujeli le tri napadalne skoke.

ECE Bulls Kapfenberg : Rogaška 75:66 (20:16, 19:18, 20:19, 16:13)

Ferme 16, Davis 12, Drobnjak 10, …

Povratna tekma v Rogaški Slatini bo v torek, 7. februarja, ob 19.00.

Dodano naknadno

Znani so četrtfinalni pari pokalnega tekmovanja. Med osmimi ekipami je tudi moštvo Rogaške, ki se bo za vstop na zaključni turnir v dveh tekmah merila z Zlatorogom. Zmagovalec para se bo v polfinalu meril z zmagovalcem para Helios Domžale : Union Olimpija.

Prve tekme četrtfinala bodo na sporedu v torek, 14. februarja, povratne pa dan kasneje, v sredo, 15. februarja. Zaključni turnir potekal 18. in 19. februarja v Domžalah.

§ §

V šestem kolu Veteranske lige Kemoplast Kozjansko sta bili tokrat obe tekmi odločeni v zadnji četrtini.

V prvi so bolje začeli igralci iz Šmarja, ki so dobili prvo četrtino za 10 točk. V drugi so košarkarji iz Kozjega ujeli in prehiteli nasprotnike. V tretji in prvi polovici četrte četrtine sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, v končnici pa so bili bolj zbrani košarkarji iz Šmarjega in prišli do druge letošnje zmage.

V drugi tekmi so bolje začeli branilci naslova iz Podčetrtka, ki so vodili skozi vse prve tri četrtine. Ker pa so na tekmo prišli le s petimi košarkarji, jim je v zadnji četrtini zmanjkalo moči, kar so izkoristili nasprotniki s Planine za novo zanesljivo zmago. (R.G.)