Dobovec po šoku ob trčenju do spusta po lestvici

V tekmi 12. kola 1. slovenske futsal lige je ekipa Dobovca odšla na najbolj oddaljeno gostovanje v Kobarid (243 km), tekma pa je odločala o tretjem mestu na prvenstveni razpredelnici, ki so ga na koncu prevzeli gostitelji.

Prvi polčas so dobili gostje, edini zadetek pa je prispeval Matjaž Vojsk. Po izenačenju po petih minutah drugega polčasa je prišlo do kar 20-minutne prekinitve, saj sta trčila domači igralec Nik Lokar in Jaka Bizjak, ki je negibno obležal, a se je lahko po tekmi vrnil domov. Po nadaljevanju srečanja so bili učinkovitejši domači, ki so do 38. minute povedli s 4:1, gostje pa so preko Vojska končno razliko znižali.

V prihodnje bodo kozli igrali okrepljeni z dvema hrvaškima igralcema. Ivica Majić v Dobovec prihaja iz kluba Osijek Kelme, igral pa je tudi za Dinamo. Poleg njega prihaja tudi Josip Jurić, ki je nazadnje brcal za zagrebški Nacional.
KMN Oplast Kobarid : KMN Dobovec Pivovarna Kozel 4:2 (0:1)
0:1 Vojsk (14.), 1:1 Sovdat (26.), 2:1 Sovdat (34.), 3:1 Kravanja (36.), 4:1 Lenarčič (38.), 4:2 Vojsk (39.)

Ostale tekme
KMN Bronx Škofije – KMN Sevnica 4:3 (3:1)
FC Litija – KMN Benedikt 5:4 (2:2)
KMN Tomaž Šic Bar – Proen Maribor 1:8  (1:6)

10. Puntar 12 3 0 9 9

Sledi nov reprezentančni premor, na seznamu selektorja Dobovičnika pa ni nikogar iz Dobovca. Pomlajena reprezentanca bo sicer sodelovala na pripravljalnem turnirju na Poljskem. Ligaško tekmovanje se bo nadaljevalo še le 8. februarja, ko bo Dobovec gostil Bronx.

*foto: Mitja Mikla / KMN Oplast